Perşembe, Mayıs 28, 2020


#EVDEKAL

Ana Sayfa KADIN Güzellik Selüliti Önleyen Bitkiler Nelerdir?

Selüliti Önleyen Bitkiler Nelerdir?

   
Makale Düzeyi:  1 / 10
Düzey Filtrele: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10?

Selüliti Önleyen Bitkiler Nelerdir?

Selülite İyi Gelen Besinler
Selülite İyi Gelen Besinler

Kadınların hayatını karartan ve vücutlarında giderilmesi en güç cilt problemlerinden olan selülit, hemen hemen her kadının sorunu haline geldi. Kimyasal tedaviler, ilaçlar ve güzellik uygulamalarının yanı sıra kullanılan bitkisel ürünler de bu sorunu ortadan kaldırmaya yetmiyor. Eğer başlangıç aşamasındaysanız, biran önce önlem almanızda yarar var. İlerlediği takdirde iyileşmesi güç olan selülit özellikle genç bayanları üzüyor. Güzellik engeli olarak görülse de, aslında ciddi bir cilt sorunu olan selülitin giderilmesi yönünde bazı bitkiler tercih ediliyor. Bu bitkilerin başında yeşil çay geliyor.

Antioksidan özelliği bulunan yeşil çay, vücuda zararlı fazlalıkları dışarı atmaya yardımcı oluyor. Rezene, biberiye ve zencefil de selülit için kullanılan diğer bitki çaylarından. Birde bitkisel masaj yağları bulunuyor. Selülitli bölgeler için kullanılan bu yağların çok daha etkili olduğunu söylemek mümkün. Limon otu, greyfurt, bergamot, muskat ve sardunya yağları tamamen bitkisel ürünlerdir. Bu ürünleri uzman yardımı ile selülitli bölgelerinize haftanın belirli günlerinde düzenli olarak kullanmalısınız. Banyodan sonra kullanılırsa daha etkili olacaktır.

Ayrıca duş aldığınız her an, selülitli olan bölgelerinize kese yardımı ile masaj yapmalısınız. Bu bölgede kan dolaşımı çok daha hızlı olacağı için cildinizin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca greyfurt suyu içmek de selüliti yok edecektir. Günde en az 1 bardak taze greyfurt suyu içerseniz, selülitlerinizden kurtulursunuz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Genel Sağlık Kategorileri
kadınKADINerkekERKEK
Çocuk Sağlığı ve Hast..Aile ve Toplum Sağlığı
Sağlıklı YaşamSpor ve Egzersız
DiyetKadın Hast.
Kadın Hast.Jinekoloji
DoğumDoğum
Kısırlık - Tüp BebekBiyokimya
Hastalıklar
Ağız Hast.Akc. - Solunum Hast.
Bağırsak - Sindirim H.Bel Hastalıkları
Beyin/Nörolojik Hast.Böbrek Hast.
Bulaşıcı Hast.Kalp-Damar Hast
Deri/Cilt Hast.Enfeksiyon Hast..
Göz Hast.Hormonal Bozukluklar
İç Hastalıklar (Dahiliye)İdrar Yolu Hast.
İskelet - Kas sist. HKalıtsal (Genetik) H.
Hematolojik (Kan) Hast.Karaciğer Hast.
Kemik - Ortopedik H.Kulak-Burun-Boğaz H.
Meme ve HastalıklarıRuhsal - Sinirsel H.

Ayağa Çivi Batınca Ne Yapmalı?

Dikkatsiz atılan adımlar sonucu yaşanabilecek en tehlikeli kazalardan biri de ayağa çivi batmasıdır. Çivi batması durumunda akla ilk gelen tetanozdur. Tetanoz olma endişesi taşıyan...

Akut Tonsillit Bulguları, Tanı ve Tedavisi

Akut Tonsillit     Tonsilit bademciklerde görülen enfeksiyon veya inflamasyondur. Bademcikler dilin üzerine ve arkasında, boğazın iki kenarındaki lenf dokularının bir öğesidir. Bunlar vücudun enfeksiyonla mücadelesine yardımcı...