Hepsaglik

Selüliti Önleyen Bitkiler Nelerdir?

Makale Düzeyi:  1 / 10
Düzey Filtrele: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
?
Selüliti Önleyen Bitkiler Nelerdir?
Decrease Font Size Increase Font Size Yazı Boyutu Makaleyi Yazdır

Selüliti Önleyen Bitkiler Nelerdir?

Selülite İyi Gelen Besinler

Selülite İyi Gelen Besinler

Kadınların hayatını karartan ve vücutlarında giderilmesi en güç cilt problemlerinden olan selülit, hemen hemen her kadının sorunu haline geldi. Kimyasal tedaviler, ilaçlar ve güzellik uygulamalarının yanı sıra kullanılan bitkisel ürünler de bu sorunu ortadan kaldırmaya yetmiyor. Eğer başlangıç aşamasındaysanız, biran önce önlem almanızda yarar var. İlerlediği takdirde iyileşmesi güç olan selülit özellikle genç bayanları üzüyor. Güzellik engeli olarak görülse de, aslında ciddi bir cilt sorunu olan selülitin giderilmesi yönünde bazı bitkiler tercih ediliyor. Bu bitkilerin başında yeşil çay geliyor.

       

Antioksidan özelliği bulunan yeşil çay, vücuda zararlı fazlalıkları dışarı atmaya yardımcı oluyor. Rezene, biberiye ve zencefil de selülit için kullanılan diğer bitki çaylarından. Birde bitkisel masaj yağları bulunuyor. Selülitli bölgeler için kullanılan bu yağların çok daha etkili olduğunu söylemek mümkün. Limon otu, greyfurt, bergamot, muskat ve sardunya yağları tamamen bitkisel ürünlerdir. Bu ürünleri uzman yardımı ile selülitli bölgelerinize haftanın belirli günlerinde düzenli olarak kullanmalısınız. Banyodan sonra kullanılırsa daha etkili olacaktır.

Ayrıca duş aldığınız her an, selülitli olan bölgelerinize kese yardımı ile masaj yapmalısınız. Bu bölgede kan dolaşımı çok daha hızlı olacağı için cildinizin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca greyfurt suyu içmek de selüliti yok edecektir. Günde en az 1 bardak taze greyfurt suyu içerseniz, selülitlerinizden kurtulursunuz.

     
    hs-yorum  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir