Çarşamba, Mayıs 27, 2020


#EVDEKAL

Ana Sayfa KADIN Güzellik Kilo Almanızı Engelleyecek 3 Kural

Kilo Almanızı Engelleyecek 3 Kural

   
Makale Düzeyi:  1 / 10
Düzey Filtrele: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10?

menopozda kilo problemi
menopozda kilo problemi

Kilo Almanızı Engelleyecek 3 Kural

                Menopoz döneminin başlaması yanında kadınların hayatını zorlaştıracak ateş basması, gece terlemeleri, cilt kuruluğu, ani ruh değişiklikleri gibi problemleri de ne yazık ki beraberinde getirmektedir. Bu dönem içerisinde kadınlar, hekimlerinin uygun gördüğü hormon ilaçlarını kullanarak menopoz dönemini daha rahat bir şekilde geçirebilirler. Ancak kullanılan ilaçlar ve vücutta meydana gelen ani hormon değişimi kilo alınmasına da sebep olmaktadır. Bu nedenle kadınların özellikle menopoz döneminde sağlıklı ve düzenli beslenmesi, kilo aldıracak besinlerden kaçınmaları gerekmektedir.

Bu Dönemde Doğru Beslenme Nasıl Olmalı?

                Kadınlarda yaş ilerledikçe kilo vermek hem daha zorlu olur hem de vücutta bulunan fazla kilolar hastalıklara davetiye çıkartır. Bu nedenle özellikle menopoz dönemine girmeniz ile birlikte belli başlı kurallara uyarak kilo almanızı engelleyebilirsiniz.

Menopoz döneminde öncelikle kendinizi stresten uzak tutmalısınız. Stres, metabolizma hızınızı düşüreceği için bu dönemde kilo almanızı kolaylaştıracak etmenler arasında bulunmaktadır. Vücudunuzdaki fazla yağların hızlı bir şekilde yakılmasını sağlamak ve kendinizi zinde hissetmek için mutlaka düzenli spor yapmalısınız. Özellikle kalp atışlarınızı hızlandıracak kardiyo egzersizleri sizin için bu dönemde oldukça faydalı olacaktır.

Beslenme düzeninizi değiştirerek hem fazla kilo almanızı engelleyebilir hem de hormonlarınızın düzenli bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bol taze meyve ve sebze, posalı yiyecekler tüketmek ayrıca vitamin ve mineral takviyesi almak menopoz döneminde sizi fazlasıyla rahatlatacaktır.

Önceki İçerikKemik Erimesi Hastalığı
Sonraki İçerikLösemi Hastalığı
 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Genel Sağlık Kategorileri
kadınKADINerkekERKEK
Çocuk Sağlığı ve Hast..Aile ve Toplum Sağlığı
Sağlıklı YaşamSpor ve Egzersız
DiyetKadın Hast.
Kadın Hast.Jinekoloji
DoğumDoğum
Kısırlık - Tüp BebekBiyokimya
Hastalıklar
Ağız Hast.Akc. - Solunum Hast.
Bağırsak - Sindirim H.Bel Hastalıkları
Beyin/Nörolojik Hast.Böbrek Hast.
Bulaşıcı Hast.Kalp-Damar Hast
Deri/Cilt Hast.Enfeksiyon Hast..
Göz Hast.Hormonal Bozukluklar
İç Hastalıklar (Dahiliye)İdrar Yolu Hast.
İskelet - Kas sist. HKalıtsal (Genetik) H.
Hematolojik (Kan) Hast.Karaciğer Hast.
Kemik - Ortopedik H.Kulak-Burun-Boğaz H.
Meme ve HastalıklarıRuhsal - Sinirsel H.

Ayağa Çivi Batınca Ne Yapmalı?

Dikkatsiz atılan adımlar sonucu yaşanabilecek en tehlikeli kazalardan biri de ayağa çivi batmasıdır. Çivi batması durumunda akla ilk gelen tetanozdur. Tetanoz olma endişesi taşıyan...

Akut Tonsillit Bulguları, Tanı ve Tedavisi

Akut Tonsillit     Tonsilit bademciklerde görülen enfeksiyon veya inflamasyondur. Bademcikler dilin üzerine ve arkasında, boğazın iki kenarındaki lenf dokularının bir öğesidir. Bunlar vücudun enfeksiyonla mücadelesine yardımcı...