Perşembe, Mayıs 28, 2020


#EVDEKAL

Ana Sayfa Diyet Yağ Yakıcı Diyet... Yağlarınızdan Kurtulun!

Yağ Yakıcı Diyet… Yağlarınızdan Kurtulun!

   

Yağ Yakıcı Diyet

                Bugüne kadar fazla kilolarınızdan kurtulmak için denediğiniz bütün diyet listelerini çöpe atmanızı sağlayacak olan yağ yakıcı diyet listesi ile uzun zamandır hayalini kurduğunuz fit vücuda kolayca kavuşabileceksiniz. Diyetin kurallarına sıkı bir şekilde uymanız halinde kısa bir süre içerisinde kilo verebilecek ve elde ettiğiniz sonuca oldukça şaşıracaksınız. Bu diyet Minneapolis Mayo Clinic’de çok kilolu olan kalp hastalarının ameliyat öncesinde hızlı bir şekilde kilo vermesini sağlamak için kullanılmaktadır. Hızlı bir yağ yakıcı diyet olduğu için aldığınız kalorilerden fazlasını yakmanızı sağlar. Ancak diyetin işe yaraması için mutlaka kurallarına harfiyen uymaya özen göstermeniz gerekmektedir. Bu diyet sayesinde vücudunuzdaki zararlı toksinlerden de arınacak ve kendinizi oldukça iyi hissedeceksiniz. Eğer düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa bu diyeti uygulamanız için herhangi bir engel teşkil etmemektedir.

Yağ yakıcı diyet listesi içerisinde bulunan yağ yakıcı çorba bu diyetin aslında en önemli özelliği. Bu diyette ne kadar çok yerseniz, o kadar fazla kalori yakabiliyorsunuz. Diyeti tam olarak uygular ve kurallarına dikkat ederseniz, bir hafta içerisinde metabolizmanıza bağlı olarak 4 – 8 kilo arasında kilo verebilirsiniz. Burada önemli olan listede belirtilen günde belirtilen yiyecekleri tüketmeye özen göstermektir. Eğer bir hafta içerisinde 6,5 – 7 kg verirseniz, diyete 2 – 3 gün ara vermeli ve daha sonra tekrar başlamalısınız.

Yağ yakıcı diyet yaparken maden suyu da dahil olmak üzere tüm gazlı içecekler yasaktır. Çay ve kahve istediğiniz kadar içebilirsiniz ancak kesinlikle şeker ve süt eklememelisiniz. Yağsız sütü ise sadece belirtilen günde içmelisiniz. Yeşil yapraklı sebzeleri dilediğiniz kadar bol bol tüketebilirsiniz. Meyveler arasındaysa yağ yakıcı özelliği bulunan greyfurt sıklıkla tüketilmelidir.

Yağ yakıcı diyet listesini uygularken birazdan size tarifini vereceğimiz çorbayı dilediğiniz kadar sık sık içebilirsiniz. Bu çorba vücuttaki yağ yakışını hızlandıracaktır. Diyette olmadığınız zamanlarda bu çorbayı kesinlikle içmemelisiniz ve listede bulunan diğer besinleri de tüketmelisiniz. Uzun bir süre sadece bu çorbayı tüketmek beslenme bozukluğuna yol açabilmektedir. Çorbayı hazırlamak için 6 büyük soğan, 1 – 2 konserve domates, 1 orta boy lahana, 2 yeşil biber ve 1 demet maydanoz kullanılmaktadır. Tüm sebzeleri küçük küçük doğrayın ve haşlayın. Dilerseniz tuz, biber ve et suyu tableti de koyabilirsiniz.

Yağ yakıcı diyet uygularken çorbayı her acıktığınızda dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Çorba ile birlikte diyetin ilk gününde muz hariç her türlü meyveyi tüketebilir, dilediğiniz kadar sade kahve, çay ve su içebilirsiniz. İkinci günde çorba ile birlikte sadece sebze günü olacak. Kuru fasulye, bezelye ve mısır yasak sebzeler arasında. Üçüncü ve dördüncü günler ise çorba, meyve ve sebze günü. Dördüncü gün dilerseniz muz ve yağsız sütte tüketebilirsiniz. Yağ yakıcı diyet listesinde beşinci gün et, çorba ve domates günü. Bugün 300- 600 gr et ve istediğiniz kadar domates tüketebilirsiniz. Altıncı gün et, yeşil yapraklı sebze ve çorba, yedinci gün ise kepekli pirinç, meyve suyu ve sebze ve çorba günü.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Genel Sağlık Kategorileri
kadınKADINerkekERKEK
Çocuk Sağlığı ve Hast..Aile ve Toplum Sağlığı
Sağlıklı YaşamSpor ve Egzersız
DiyetKadın Hast.
Kadın Hast.Jinekoloji
DoğumDoğum
Kısırlık - Tüp BebekBiyokimya
Hastalıklar
Ağız Hast.Akc. - Solunum Hast.
Bağırsak - Sindirim H.Bel Hastalıkları
Beyin/Nörolojik Hast.Böbrek Hast.
Bulaşıcı Hast.Kalp-Damar Hast
Deri/Cilt Hast.Enfeksiyon Hast..
Göz Hast.Hormonal Bozukluklar
İç Hastalıklar (Dahiliye)İdrar Yolu Hast.
İskelet - Kas sist. HKalıtsal (Genetik) H.
Hematolojik (Kan) Hast.Karaciğer Hast.
Kemik - Ortopedik H.Kulak-Burun-Boğaz H.
Meme ve HastalıklarıRuhsal - Sinirsel H.

Ayağa Çivi Batınca Ne Yapmalı?

Dikkatsiz atılan adımlar sonucu yaşanabilecek en tehlikeli kazalardan biri de ayağa çivi batmasıdır. Çivi batması durumunda akla ilk gelen tetanozdur. Tetanoz olma endişesi taşıyan...

Akut Tonsillit Bulguları, Tanı ve Tedavisi

Akut Tonsillit     Tonsilit bademciklerde görülen enfeksiyon veya inflamasyondur. Bademcikler dilin üzerine ve arkasında, boğazın iki kenarındaki lenf dokularının bir öğesidir. Bunlar vücudun enfeksiyonla mücadelesine yardımcı...