Hepsaglik

Sağlıklı Cinsel İlişki İçin Öneriler

Sağlıklı Cinsel İlişki İçin Öneriler
Decrease Font Size Increase Font Size Yazı Boyutu Makaleyi Yazdır

Sağlıklı Cinsel İlişki İçin Öneriler

                Çiftler arasındaki ilişkinin huzurlu ve mutlu bir şekilde devam etmesinde cinsel ilişkinin de oldukça büyük bir payı bulunmaktadır. Sağlıklı cinsel ilişki yaşayabilen çiftler, birbirleri ile daha yakın ilişki kurabildikleri için ilişkilerinin yıpranma ihtimali çok daha düşük olmaktadır. Çiftlerin cinsel ilişkilerini çok daha sağlıklı bir şekilde yaşayabilmeleri için dikkat etmeleri gereken bazı detaylar bulunmaktadır. İlk olarak çiftler, kendilerini zorlayan hedeflerden uzak durmalıdırlar. Kaliteli bir cinsel yaşamın uzun süren cinsel ilişki anlamına gelmediği unutulmamalıdır. Burada önemli olan eşinizle birlikte mutluluk ve tatmin duyabileceğiniz bir cinsellik yaşayabilmenizdir. Bu nedenle sağlıklı cinsel ilişki için çiftler, kendilerini psikolojik ve fizyolojik olarak yoracak yıpratıcı hedeflerden uzak durmalıdırlar. Ancak, erkeklerde erken boşalma problemi yaşanıyorsa, bu durum sağlık bir cinsel ilişki kurulabilmesini engelleyeceği için mutlaka bir hekime danışılarak, uygun bir tedavinin uygulanması ile erken boşalma probleminin ortadan kaldırılması sağlanabilmektedir.

Erkeklerin, tek seferlik bir başarısızlıkta hemen panik olmamaları gerekmektedir. Cinsel performanslar kimi zaman fizyolojik problemler dışında uykusuzluk, stres, duygusal düzensizlikler, ortam ve partner gibi etmenler sebebiyle de beklediğiniz gibi olmayabilir. Eğer probleminiz sürekli olarak tekrarlıyorsa ve sağlıklı cinsel ilişki yaşayamadığınızı düşünüyorsanız, mutlaka bir hekime başvurmayı göz önünde bulundurmalısınız. Cinsel problemlerin kaderiniz olmadığını ve mutlaka uygun bir tedavi yöntemi ile ortadan kaldırılabileceğini unutmamalısınız. Sağlıklı cinsel ilişli için mutlaka mekanın ve koşulların uygun olması gerekmemektedir. Kısacası kendinizi çok yorgun hissetseniz ya da bakımsız olduğunuzu düşünseniz bile kendiliğinden gelişen durumları engellememeli, tam tersine keyfini çıkartmaya çalışmalısınız.

Partnerinizle aranızda kaliteli bir cinsel ilişki kurabilmek için gün içerisine yaşadığınız stresi yatak odanıza sokmamanız gerekiyor. Yüksek bir stres düzeyi, gerginlik ve endişe duymak erkeklerde ereksiyon problemlerinin yaşanmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle yatak odanızda öncelikle partnerinizle aranızdaki ilişkiye ve sevgiye odaklanmalısınız. Partnerinize önem verdiğinizi hissettirmeli, onun ihtiyaç ve tercihlerini öğrenerek, mutlu olmasını sağlayacak sürprizler yapabilirsiniz. Sağlıklı cinsel ilişki yaşayabilmenin ilk şartı eşinize karşı her zaman dürüst olabilmenizdir. Eğer yaşadığınız cinsel problemler varsa mutlaka bunları eşinizle konuşmalı ve ona anlatmalısınız. Cinsel probleminizin sizi birbirinizden uzaklaştırmasına izin vermemeli, birlikte bu problemi aşarak ilişkinizi daha sağlam bir hale getirebilirsiniz. Eğer gerekli olduğunu düşünüyorsanız profesyonel yardım almaktan çekinmemelisiniz.

       

Sağlıklı cinsel ilişki aynı zamanda sağlıklı bir vücut anlamına da gelmektedir. Sigara ve alkolü kesinlikle hayatınızda çıkartmalısınız. Sigara ve alkol, kan damarlarının yapısına zarar vererek cinsel organlara giden kanın akışını azaltmakta ve kaliteli bir cinsellik yaşamanızı engellemektedir. Bu nedenle partnerinizle kaliteli bir cinsel yaşama sahip olmak için öncelikle vücudunuza iyi bakmanız gerekmektedir. Sigarayı bırakarak sağlıklı cinsel ilişki için bir adım atmış olacak ve zaman içerisinde farkı kolaylıkla görebileceksiniz.

               

     
    hs-yorum  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir