Hepsaglik

Hamile Kalmak İçin Uygulanan Tedavilerde Yaşın Önemi

Hamile Kalmak İçin Uygulanan Tedavilerde Yaşın Önemi
Decrease Font Size Increase Font Size Yazı Boyutu Makaleyi Yazdır
       

tüp bebek

tüp bebek

Hamile Kalmak İçin Uygulanan Tedavilerde Yaşın Önemi

                Uzun zamandır çocuk sahibi olmak isteyen ancak, doğal yollarla bu isteklerini bir türlü gerçekleştiremeyen çiftler için uygulanan tüp bebek tedavisinde kadının hamile kalabilme oranının yüksek olması için yaş faktörü oldukça önemlidir. Tüp bebek tedavisi 45 yaşına kadar uygulanabilen ve olumlu sonuçlar veren bir tedavi yöntemidir. Ancak 40 yaşının üzerinde tüp bebek tedavisi gören kadınlarda ne yazık ki hamile kalma ihtimali büyük bir oranda azalmaktadır. Bu nedenle eğer tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmak istiyorsanız tedavinizde başlamak için vakit kaybetmemelisiniz.

35 yaşının üzerindeki çiftler normal yollarla hamile kalabilmek için kendilerine 6 aylık bir süre tanımalıdırlar. Eğer bu 6 ay içerisinde kadın hamile kalamıyorsa, bu konuda bir uzmana danışarak tüp bebek tedavisine başlamalıdırlar. 35 yaşın altındaki çiftler ise bu süre 1 yıldır.

Tedavi Merkezi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

                Tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmak isteyen çiftler öncelikle rahat edebileceklerini düşündükleri bir tedavi merkezi seçmeye önem vermelidirler. Bunun dışında tercih edilecek tedavi merkezinde merkezin ve hekimin başarısı, gebelik oranı ve daha önce bu merkezde tedavi görmüş olan hastaların memnuniyet derecesi de araştırılmalıdır. Merkezin teknolojik alt yapısının yeterli olması, son teknolojik cihazların tedavide kullanılıyor olması tedavinin başarılı olabilmesi için oldukça önemli faktörler arasında yer almaktadır.

     
    hs-yorum  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir