Hepsaglik

Zayıflarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Zayıflarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Decrease Font Size Increase Font Size Yazı Boyutu Makaleyi Yazdır

Zayıflarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Zayıflarken Dikkat Edilecek Noktalar

Zayıflarken Dikkat Edilecek Noktalar

       

Kilo sorunu olan kişiler kilo verme sürecinin genelde çok zor ve sıkıcı bir süreç olduğunu düşünürler. Ancak bu sürecin sıkıcı olması veya eğlenceli olması insanların elinde olan bir durumdur. Sürekli nasıl kilo vereceğini düşünen ve saat başı tartılan kişiler adına bu süreç elbette sıkıcı olacaktır.

Kilo verme sürecinin eğlenceli olması için öncelikle kilo vermeye kesin karar verilmesi ve azimli olunması gerekmektedir. Tam karar vermeden yola çıkan insanlar çabuk sıkılmakta, daha sürecin başında vazgeçmektedir. Kilo vermeye kafa olarak hazır olmanız demek vücut olarak da hazır olduğunuz anlamına gelir. Kilo vermeye karar verdiğiniz ve beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeye başladınız… Şimdi tek yapmanız gereken şey sabretmek ve vazgeçmeden yolunuza devam etmek olmalıdır. Her gün biraz daha azalttığınız yemek miktarları ile kilolarınızda da azalma meydana gelecek ve siz bu doğrultuda yediğiniz miktarları her gün daha fazla azaltmaya başlayacaksınız. Tüm bunların dışında  zayıflarken nelere dikkat etmeliyiz? Sorusuna cevap olarak; öncelikle zayıflama sürecinin sağlıklı olabilmesi için bu sürecin uzun olduğu ve kısa sürede verilen kiloların sağlıklı ve geçici olduğu unutulmamalıdır. Sağlıksız olarak yapılan diyetlerde, baş dönmesi, mide bulantısı, kan şekeri seviyesinde düşme gibi rahatsızlıklar sıklıkla yaşanmaktadır.

Zayıflarken bu sorunları yaşamamak adına vücudun az yemek yemeğe yavaş yavaş alıştırılması gerekmekte ve böylelikle baş dönmesi gibi tepkileri vermesinin önüne geçilmektedir.

     
    hs-yorum  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir