Hepsaglik

Şifalı Tropikal Meyveler

Makale Düzeyi:  1 / 10
Düzey Filtrele: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
?
Şifalı Tropikal Meyveler
Decrease Font Size Increase Font Size Yazı Boyutu Makaleyi Yazdır

Şifalı Tropikal Meyveler

Şifalı Tropikal Meyveler

Şifalı Tropikal Meyveler

       

Beslenme alışkanlığımızın düzenli olması sağlıklı yaşamamıza da olanak sağlar. Ülkemizde çok farklı meyve ve sebze çeşitleri yetişmektedir ve sağlıklı beslenmemiz için hepsi bize birer fırsat olarak sunulmuştur. Normal bildiğimiz meyvelerin dışında bir de ülkemizde yetişmeyen ya da çok az yetişen tropikal meyveler bulunmaktadır. Topraktan çıkan her şeyin sağlığa birtakım yararları olduğu gibi tropikal meyvelerin de yararları bulunmaktadır. İşte tropikal meyvelerin hiç bilmediğiniz yararları şunlardır:

Şifalı tropikal meyvelerin başında ülkemizde yeni yeni yetiştirilmeye başlanan ve görüntüsüyle, adıyla ve tadıyla cezbedici olan altın çilek, meyvelerde bulunan yağı içermez. Aynı şekilde kolesterol de içermeyen altın çilek, C vitamini deposudur. Lifli bir besin olması sebebiyle çok kolay sindirilir. Şifalı tropikal meyvelerden bir diğeri de ananastır. Proteinleri sindirmek çok kolay değildir. Bu sebeple proteinleri sindirmek için destek alınması gerekir. Ananas, böbreklerde biriken proteinin atılmasına yardımcı olur ve böbrek taşı oluşumunun önüne geçilmesinde etkili bir tropikal meyvedir. Cildin tazelenmesine de yardımcı olur. Aynı zamanda C vitamini de içerir. Goji adında çok da sık karşılaşmadığımız tropikal meyve protein içeren bir meyvedir. Diyet yapanların rahatlıkla tüketebileceği bu şifalı meyve, kalorilerin daha hızlı yakılmasına yardımcı olur.

Şifalı tropikal meyvelerden hünnap ve avokado da en yararlı tropikaller arasında yer almaktadır. Bu iki meyve kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur.

     
    hs-yorum  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir