Mart, 2024

Güvenilir medikal portalınız.

Mantar Zehirlenmesi Belirtileri, Tanı...

Mantar Zehirlenmesi   Mantar Zehirlenmesi, mantar tüketimi sonrası meydana gelen, çeşitli klinik belirtilerle kendini gösteren...

Dış Kulak İltihabı Yaz...

Yaz Aylarının Kabusu: Dış Kulak Yolu İltihabı Yaz ayların adım atmamızla birlikte tatil planlarımız...

Yazın Sağlıklı Beslenmek İçin...

Yazın Sağlıklı Beslenmek İçin Neler Yapılmalıdır? Beslenme yaz kış fark etmeksizin sağlık için yılın...

İdrar yolu enfeksiyonu ve...

İdrar yolu enfeksiyonu bulguları ve tedavisi Bu makalede gençlerde ve yetişkinlerde idrar yolları enfeksiyonu...
Ana SayfaGenel SağlıkSağlıklı ve Güzel Saçların Sırrı

Sağlıklı ve Güzel Saçların Sırrı

Makale Düzeyi:  1 / 10
Düzey Filtrele: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10?

Sizde sağlıklı ve güzel görünen saçlara sahip olmak ister misiniz? Bunun için size bahsedeceğimiz adımları izleyerek Sağlıklı ve güzel saçların sırrı hakkında fikir sahibi olabilir ve bu sayede sizde göz alıcı saçlara sahip olabilirsiniz. İşte güzel ve sağlıklı saçların sırrı:

  • Saçları çok sık yıkamak saçınızın kurumasına neden olmaktadır. Bu nedenle saçlarınızı daha seyrek yıkayın. Ayrıca saçlardaki yağlar saçın beslenmesini ve canlanmasını sağlar. Ortalama olarak saçlarınızı üç günde bir yıkamak ideal bir seçimdir ancak bunu beş günde bir olacak şekilde de yapabilirsiniz.
  • Eğer saçlarınız aşırı yağlıysa ve kepek sorunu varsa o zaman saçlarınızın iki günde bir yıkamalısınız.
  • Saçlarınızı yıkarken çok sıcak su yerine ılık suyu tercih edin.
  • Saçlarınızı bağlamak için toka ya da taç kullanıyorsanız kesinlikle saçlarınızı çok sıkı bağlamamalısınız. Aksi halde saç kökleriniz zayıflayacaktır.
  • Saçınızı sabunla yıkamamalısınız. Çünkü sabun alkali içerdiği için deriyi kurutmakta ve mantar oluşumuna neden olmaktadır. Ancak saçları yıkamak için özel olarak yapılmış olan sabunlar buna dahil değildir.
  • Şampuan seçiminizi saçınızın derisine göre yapmalısınız(kuru, yağlı, nemli vb.).
  • İkisi bir arada şampuanları kullanmaktan kaçının. Çünkü bu tür şampuanlar içerisinde bulunan saç kremleri yeteri kadar saçta kalmadığı için saçı nemli tutamamaktadır.
  • Eğer saçınız çok fazla kuruysa o zaman saçınıza on günde bir maske uygulayarak saçınızın canlanmasını sağlayabilirsiniz.
  • Eğer saçınız dökülüyorsa o zaman dermatoloji uzmanının önereceği ve içerisinde E, B, D vitaminleri bulunan şampuanları tercih edin.

Kısacası saçınız ile ilgili sıkıntı yaşıyor ve saçınızın göz alıcı bir güzelliğe sahip olmasını istiyorsanız sizde bahsedilen Sağlıklı ve güzel saçların sırrı maddelerine göz atmalı ve bunları uygulamalısınız. Bunlara dikkat ettiğinizde saçlarınızın kısa sürede canlılık kazandığını göreceksiniz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ortodontist Nasıl Seçilir?

Ortodonti, dişlerin ve çenelerin düzgün hizalandığı ve uyumlu bir yapıya sahip olduğu bir diş hekimliği dalıdır. Bu alanda uzmanlaşmış olan diş hekimlerine ortodontist denir....

Ayağa Çivi Batınca Ne Yapmalı?

Dikkatsiz atılan adımlar sonucu yaşanabilecek en tehlikeli kazalardan biri de ayağa çivi batmasıdır. Çivi batması durumunda akla ilk gelen tetanozdur. Tetanoz olma endişesi taşıyan...

Akut Tonsillit Bulguları, Tanı ve Tedavisi

Akut Tonsillit     Tonsilit bademciklerde görülen enfeksiyon veya inflamasyondur. Bademcikler dilin üzerine ve arkasında, boğazın iki kenarındaki lenf dokularının bir öğesidir. Bunlar vücudun enfeksiyonla mücadelesine yardımcı...