Haziran, 2023
Ana SayfaGenel SağlıkSağlıklı ve Güzel Saçların Sırrı

Sağlıklı ve Güzel Saçların Sırrı

Makale Düzeyi:  1 / 10
Düzey Filtrele: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10?

Sizde sağlıklı ve güzel görünen saçlara sahip olmak ister misiniz? Bunun için size bahsedeceğimiz adımları izleyerek Sağlıklı ve güzel saçların sırrı hakkında fikir sahibi olabilir ve bu sayede sizde göz alıcı saçlara sahip olabilirsiniz. İşte güzel ve sağlıklı saçların sırrı:

  • Saçları çok sık yıkamak saçınızın kurumasına neden olmaktadır. Bu nedenle saçlarınızı daha seyrek yıkayın. Ayrıca saçlardaki yağlar saçın beslenmesini ve canlanmasını sağlar. Ortalama olarak saçlarınızı üç günde bir yıkamak ideal bir seçimdir ancak bunu beş günde bir olacak şekilde de yapabilirsiniz.
  • Eğer saçlarınız aşırı yağlıysa ve kepek sorunu varsa o zaman saçlarınızın iki günde bir yıkamalısınız.
  • Saçlarınızı yıkarken çok sıcak su yerine ılık suyu tercih edin.
  • Saçlarınızı bağlamak için toka ya da taç kullanıyorsanız kesinlikle saçlarınızı çok sıkı bağlamamalısınız. Aksi halde saç kökleriniz zayıflayacaktır.
  • Saçınızı sabunla yıkamamalısınız. Çünkü sabun alkali içerdiği için deriyi kurutmakta ve mantar oluşumuna neden olmaktadır. Ancak saçları yıkamak için özel olarak yapılmış olan sabunlar buna dahil değildir.
  • Şampuan seçiminizi saçınızın derisine göre yapmalısınız(kuru, yağlı, nemli vb.).
  • İkisi bir arada şampuanları kullanmaktan kaçının. Çünkü bu tür şampuanlar içerisinde bulunan saç kremleri yeteri kadar saçta kalmadığı için saçı nemli tutamamaktadır.
  • Eğer saçınız çok fazla kuruysa o zaman saçınıza on günde bir maske uygulayarak saçınızın canlanmasını sağlayabilirsiniz.
  • Eğer saçınız dökülüyorsa o zaman dermatoloji uzmanının önereceği ve içerisinde E, B, D vitaminleri bulunan şampuanları tercih edin.

Kısacası saçınız ile ilgili sıkıntı yaşıyor ve saçınızın göz alıcı bir güzelliğe sahip olmasını istiyorsanız sizde bahsedilen Sağlıklı ve güzel saçların sırrı maddelerine göz atmalı ve bunları uygulamalısınız. Bunlara dikkat ettiğinizde saçlarınızın kısa sürede canlılık kazandığını göreceksiniz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Meme Küçültme Nedir? Meme Küçültme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme küçültme, memenin dokularının, yağının ve cildinin cerrahi olarak alınması ile gerçekleştirilen bir operasyondur. Meme boyutlarında küçültme sağlayan bu prosedür memelerin tamamen değil bir...

Ayağa Çivi Batınca Ne Yapmalı?

Dikkatsiz atılan adımlar sonucu yaşanabilecek en tehlikeli kazalardan biri de ayağa çivi batmasıdır. Çivi batması durumunda akla ilk gelen tetanozdur. Tetanoz olma endişesi taşıyan...

Akut Tonsillit Bulguları, Tanı ve Tedavisi

Akut Tonsillit     Tonsilit bademciklerde görülen enfeksiyon veya inflamasyondur. Bademcikler dilin üzerine ve arkasında, boğazın iki kenarındaki lenf dokularının bir öğesidir. Bunlar vücudun enfeksiyonla mücadelesine yardımcı...