Kasım, 2023

Güvenilir medikal portalınız.

Mantar Zehirlenmesi Belirtileri, Tanı...

Mantar Zehirlenmesi   Mantar Zehirlenmesi, mantar tüketimi sonrası meydana gelen, çeşitli klinik belirtilerle kendini gösteren...

Dış Kulak İltihabı Yaz...

Yaz Aylarının Kabusu: Dış Kulak Yolu İltihabı Yaz ayların adım atmamızla birlikte tatil planlarımız...

Yazın Sağlıklı Beslenmek İçin...

Yazın Sağlıklı Beslenmek İçin Neler Yapılmalıdır? Beslenme yaz kış fark etmeksizin sağlık için yılın...

İdrar yolu enfeksiyonu ve...

İdrar yolu enfeksiyonu bulguları ve tedavisi Bu makalede gençlerde ve yetişkinlerde idrar yolları enfeksiyonu...
Ana SayfaTanıtım yazılarıSaç Ekimi Yöntemleri

Saç Ekimi Yöntemleri

Makale Düzeyi:  3 / 10
Düzey Filtrele: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10?

İstanbul saç ekim fiyatları çokça merak edildiği için bu yazımızda saç dökülmesi ve saç ekimi hakkında bazı prosedürel bilgileri sunmak istedik.

Saç dökülmesi her yıl milyonlarca erkeği etkilemektedir. Erkeklerin yaklaşık %85’i 50 yaşına kadar saçlarında incelme yaşar ve kadınların %50’sinden fazlası da 45 yaşından sonra gözle görülür saç dökülmesi bildirir. Saç ekimi ücretleri, dökülmeyle bağlantılı giderek incelen saçlarla imajınızla ilgili endişeleriniz artarken aradığınız çözümü sunabilir. Dökülen saçlarına yeniden kavuşmak isteyenler için çeşitli saç ekimi tedavi seçenekleri mevcuttur. Saç dökülmesi karşısında minimal invaziv bir işlemle doğal saç ekimi sonuçları sağlayan kadın ve erkeklere DHI ve FUE saç ekimi seçenekleri sunuluyor.

FUE saç ekimi nedir?

İstanbul saç ekimi fiyatları araştıran hasta adaylarını en çok merak ettiği iki saç ekimi işleminden biri fue saç ekimidir. foliküler ünite ekstraksiyonu, veya FUE, saç dökülmesi veya saç seyrelmesi ile mücadele eden erkek ve kadınların tedavisine yardımcı olan bir saç ekimi tedavisidir. Bu yöntem, geleneksel yöntemlere kıyasla greftleri daha verimli, güvenli ve hızlı bir şekilde toplar. Tedavi öncesinde başınız tıraş edilir ve hasta konforu için lokal anestezi uygulanır. En son teknoloji kullanılarak, greftler tek tek güvenli bir şekilde çıkarılır ve daha sonra bir çözelti içinde sıcaklık kontrollü, çevreye duyarlı kaplarda saklanır. Bu süreç, ekim fazında greftin hayatta kalma şansını arttırır ve başarılı bir şekilde yeniden büyüme kabiliyetini muhafaza eder.

Ekstraksiyon tamamlandıktan sonra, saç ekimine yardımcı olmak için mikro kanallar oluşturulur. Mikro greftler daha sonra doğal ve dolgun bir görünüm için tasarlanan saç çizgisi ve hedeflenen tedavi alanı boyunca ekilir edilir.

DHI nedir?

Doğrudan saç ekimi veya DHI, FUE tedavisinin değiştirilmiş bir versiyonu olarak kabul edilen ve görünür iz bırakmadan saç ekimi sonuçları sağlayan yenilikçi bir tedavi seçeneğidir. FUE ve DHI tedavisi arasındaki temel fark ekim yöntemindedir. İşlem sırasında saç kökleri, FUE tedavisine benzer şekilde çıkarılır, ancak bir solüsyona yerleştirilmek yerine, saç kökleri doğrudan alıcı alana ekilir. Choi olarak bilinen kalem şeklindeki bir alet kullanılarak, saç kökleri mikro kanallar oluşturmaya gerek kalmadan doğrudan ekilebilir.

Bu seçeneklerin diğer saç ekimlerinden farkı nedir?

Geleneksel saç ekiminde bir cerrahın saç köklerini toplamak için kafa derinizin arkasından uzun ve dar bir deri şeridi kestiği FUT yöntemi kullanılır. Saçlar daha sonra saç çizginiz boyunca ekilir. Bu yöntem daha hızlı olmasına rağmen gözle görülür bir iz bırakabilir.  DHI ve FUE yöntemleri daha uzun sürebilir, ancak iz kalma riskini önemli ölçüde azaltır ve genellikle bir iz varsa fark edilmez. İstanbul saç ekimi fiyatları bağlamında bu tedaviler safir ve mikro greft gibi isimler altında da farklı varyasyonlarla sunulabilmektedir.

Her iki tedavi seçeneği de ayakta tedavi prosedürleri olarak kabul edilir. Prosedür genellikle ayakta tedavi olsa da, anestezinin güvenli bir şekilde eve gitmenizi engelleyebileceğinden, hastaların sizi eve getirecek birini ayarlamasını öneririz. Ortalama tedavi süresi 6 ila 8 saat arasındadır, ancak durumunuza ve tedavi edilen bölgeye bağlı olarak değişecektir.

Bu prosedürlerin faydaları

DHI ve FUE’nin saç ekiminin sağladığı faydalar şu şekildedir:

  • Minimal invaziv
  • Doğal görünümlü sonuçlar
  • Görünür yara izinin olmaması
  • Hızlı iyileşme
  • Greft travmasında azalma
  • Daha kısa işlem süresi

Bu tedavi seçenekleri kadın ve erkeklerde tüm saç tipleri için idealdir.

Sonuç olarak

Doktorunuz, ekimden sonraki haftalarda saç derinize ve saçınıza nasıl bakım yapmanız gerektiği konusunda sizi bilgilendirecektir. Optimum saç ekimi sonuçları için belirli saç bakım ürünleri ve yıkama adımları gerekli olabilir. Çoğu hasta iki gün içinde normal aktivitelerine ve rutinlerine devam edebilir. Greftleriniz kalınlaşmaya ve dolgunlaşmaya başladıkça değişiklikleri fark etmeniz 2-3 ay arasında bir zaman alabilir. Altı ayda, tam sonuçların ortaya çıkması öncesinde önemli gelişmeler görülebilir. Saç dökülmesi, saç seyrelmesi, yetişkin tipi kellik veya alopesi ile mücadele ediyorsanız bu tedavi seçenekleri için araştırmanızda kolaylıklar!

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bebek Yağının Faydaları

Bebek yağı, birçok kültürde bebeklerin cildine ve sağlığına yönelik olarak kullanılan doğal bir üründür. Bitkisel yağlardan elde edilen bu yağ, özellikle bebek cildi için...

Ayağa Çivi Batınca Ne Yapmalı?

Dikkatsiz atılan adımlar sonucu yaşanabilecek en tehlikeli kazalardan biri de ayağa çivi batmasıdır. Çivi batması durumunda akla ilk gelen tetanozdur. Tetanoz olma endişesi taşıyan...

Akut Tonsillit Bulguları, Tanı ve Tedavisi

Akut Tonsillit     Tonsilit bademciklerde görülen enfeksiyon veya inflamasyondur. Bademcikler dilin üzerine ve arkasında, boğazın iki kenarındaki lenf dokularının bir öğesidir. Bunlar vücudun enfeksiyonla mücadelesine yardımcı...