Çarşamba, Mayıs 27, 2020


#EVDEKAL

Ana Sayfa Genel Sağlık Lazerle Dövme Sildirmede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazerle Dövme Sildirmede Dikkat Edilmesi Gerekenler

   

Dövme tarihten bu yana pek çok kişi için önemli bir merak olmaktadır. Ayrıca geçmişte pek çok amaçla dövme yaptırıldığını eklemek gerekiyor. Hangi soya, aşirete bağlı olunduğu dahi geçmişte dövmelerle anlaşılmaktaydı. Bunun yanı sıra görüntü, zevk ya da yaşama bakış açısını göstermek amacıyla da dövmelerin yaptırıldığına şahit olmak mümkün oluyor. Bunun yanı sıra pek çok kişi de yaptırdığı dövmelerden bir süre sonra rahatsız olabilmektedir. Bu durumun pek çok nedeni bulunuyor. Dövmeden sıkılmak, yaptırılan dövmenin rahatsız etmesi, yaşamdaki inançların, hayata bakış açısının değişmesi bu nedenler arasında yerini almaktadır. Ancak kalıcı dövmelerin sildirilmesi yapılması kadar büyük bir zahmet içermektedir. Bu konuda günümüzde en fazla uygulanan teknik ise lazerle dövme sildirme olmaktadır.

akrep

En Çok Nelere Dikkat Etmeliyiz

Lazerle yapılan işlemlerde dövmesini sildirmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Bunlar arasında en önemlisi gidilecek merkezi iyi seçmektir. Çünkü kullanılan aletlerin hijyenik olması büyük önem taşıyor. Daha az masraflı olması nedeniyle hijyenik olmayan yerlerin tercih edilmesi pek çok soruna sebebiyet verebilecektir. Bu noktada dövme sildireyim derken bakterilerle ve mikroplarla karşılaşılması kaçınılmaz bir durum olacaktır. Ülkemizde sağlıklı koşullarda lazerle dövme sildirme işlemi yapan pek çok merkez ve klinik bulunuyor. Bunlardan destek alınmasıyla birlikte işlem daha az ağrılı ve daha kolay olacaktır.

Bunların yanı sıra işlemi yapacak kişilerin önerilerine de uymak önemli bir nokta oluyor. Bu sayede sorun yaşanması gibi durumların önüne geçilecektir. Ayrıca sildirme işleminden sonra belirtilen kurallara uyulması da yara, kabarcık oluşma ve iz kalma olasılığını büyük ölçüde azaltacaktır. Bu konuda profesyonel olan kliniklere gidilmesi de en önemli tavsiyeler arasında yerini alıyor. Bu klinikler dikkat edilmesi gereken konularda daha fazla bilgiler vermekte ve önlemlerini yüksek tutmaktadır.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Genel Sağlık Kategorileri
kadınKADINerkekERKEK
Çocuk Sağlığı ve Hast..Aile ve Toplum Sağlığı
Sağlıklı YaşamSpor ve Egzersız
DiyetKadın Hast.
Kadın Hast.Jinekoloji
DoğumDoğum
Kısırlık - Tüp BebekBiyokimya
Hastalıklar
Ağız Hast.Akc. - Solunum Hast.
Bağırsak - Sindirim H.Bel Hastalıkları
Beyin/Nörolojik Hast.Böbrek Hast.
Bulaşıcı Hast.Kalp-Damar Hast
Deri/Cilt Hast.Enfeksiyon Hast..
Göz Hast.Hormonal Bozukluklar
İç Hastalıklar (Dahiliye)İdrar Yolu Hast.
İskelet - Kas sist. HKalıtsal (Genetik) H.
Hematolojik (Kan) Hast.Karaciğer Hast.
Kemik - Ortopedik H.Kulak-Burun-Boğaz H.
Meme ve HastalıklarıRuhsal - Sinirsel H.

Ayağa Çivi Batınca Ne Yapmalı?

Dikkatsiz atılan adımlar sonucu yaşanabilecek en tehlikeli kazalardan biri de ayağa çivi batmasıdır. Çivi batması durumunda akla ilk gelen tetanozdur. Tetanoz olma endişesi taşıyan...

Akut Tonsillit Bulguları, Tanı ve Tedavisi

Akut Tonsillit     Tonsilit bademciklerde görülen enfeksiyon veya inflamasyondur. Bademcikler dilin üzerine ve arkasında, boğazın iki kenarındaki lenf dokularının bir öğesidir. Bunlar vücudun enfeksiyonla mücadelesine yardımcı...