Temmuz, 2024

Güvenilir medikal portalınız.

Mantar Zehirlenmesi Belirtileri, Tanı...

Mantar Zehirlenmesi   Mantar Zehirlenmesi, mantar tüketimi sonrası meydana gelen, çeşitli klinik belirtilerle kendini gösteren...

Dış Kulak İltihabı Yaz...

Yaz Aylarının Kabusu: Dış Kulak Yolu İltihabı Yaz ayların adım atmamızla birlikte tatil planlarımız...

Yazın Sağlıklı Beslenmek İçin...

Yazın Sağlıklı Beslenmek İçin Neler Yapılmalıdır? Beslenme yaz kış fark etmeksizin sağlık için yılın...

İdrar yolu enfeksiyonu ve...

İdrar yolu enfeksiyonu bulguları ve tedavisi Bu makalede gençlerde ve yetişkinlerde idrar yolları enfeksiyonu...
Ana SayfaKADINGüzellikLazer Epilasyonu Nedir? Fiyatları, Zararları ve Dikkat Edilecekler

Lazer Epilasyonu Nedir? Fiyatları, Zararları ve Dikkat Edilecekler

Makale Düzeyi:  1 / 10
Düzey Filtrele: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10?

Lazer Epilasyonu Nedir?

 

Özellikle kadınlar için en yeni buluşlardan biri elbette lazer epilasyondur. Bu epilasyon kadınların vücutlarında yer alan istenmeyen tüylere son vermek için kullanılan en etkili yöntemdir. Çünkü kadınlar güzellikleri için her türlü yöntemi kullanır ve sonuç aydan aya yeniden bir uğraştan başka bir şeye dönüşmez. Tam olarak açıklaması ise bu yöntemin istenmeyen tüyler için kıl köklerine ışın uygulama tedavisi sonucu yok edilmesi ve yakılmasıdır. Sürekli olarak vücutlarında yer alan her bir noktadaki tüy detayına son vermek ve bu şekilde daha özgür kıyafet tercihinde bulunmak onlar için vazgeçilmez bir detaydır. Çünkü kadınlar günde neredeyse yirmi dört saat ellerinde cımbız kaşlarını düzenler; ağda gördüğü yerde kol altı, bacak, özel bölge, bıyık çevresi gibi alanları temiz tutmaya çalışır. Bunu yalnızca bayanlar kullanıyor gibi göstermek de yanlış olacaktır. Çünkü birçok erkek de koltuk altına, göğüs bölgesine, sakal sınırlarına ve bacaklarına bu yöntemi uygulayarak temiz kalmayı tercih etmektedirler. İşte tüm bunların sonucu olarak lazer epilasyon kıl ve türler için etkili bir çözüm ortaya koymaktadır. Tedavi süreci her bayanın hormonal yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu yönteme ülkemizde birçok insan başvurmakta geri kalmamıştır. Sürecine bakacak olursak 1990 yılında uygulamaya başlanan bu teknoloji ilk zamanlar maddi yetersizlikten ötürü ilgi görememiş ancak gün geçtikçe gelişen teknoloji sayesinde her bütçeye uygun yöntemler ortaya konulmuştur.

 

Lazer Sürecinde Dikkat edilmesi Gereken Noktalar

 

Lazer epilasyon sürecinde belirli noktalarda dikkat edilmesi gereken şeyler bulunmaktadır. Bunları sıralamak gerekirse; öncelikle bu süreç ve bundan sonra aktif olarak sağlıklı bir yüz için en az 30 faktör güneş kremi kullanılmalıdır. Lazer sonrası ilgili bölgeyi 24 saat boyunca suya değdirmemelisiniz, bu süreçte ağrı veya şişlik olursa buz tedavisi uygulamalısınız. Şiddetli ağrıya maruz kalırsanız ilaç alabilirsiniz, uygulama bölgesinde kabuklanma olursa müdahale etmeyin o bölgeye nemlendirici krem sürmeyin, bölgeye nazik davranıp sert bir davranışta bulunmayın. Bu gibi yöntemler ile cildinizi kontrol altına alıp bir risk oluşmasını engelleyiniz. Uygulama sonrası kızarma, ödemlenme veya şişme olabilir. Birkaç gün içerisinde bu belirtiler gerileyecektir.

 

Lazer Epilasyon Fiyatları Nedir?

 

En sık merak edilen sorulardan biri de lazer epilasyon ücretleri nedir sorusudur. Lazer epilasyon fiyatları merkezine göre 1.000 TL – 2.000 TL arası değişkenlik gösterir ve ortalama olarak 1.500 TL civarıdır. Tabiki fiyatlar uygulanacak alanlara, yapılacak merkeze, seans sayısına ve bulunduğunuz şehre göre değişkenlik gösterebilir.

 

Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir?

 

Her yöntemin avantajı olduğu kadar dezavantajları da vardır. Ancak uzman kişiler uzun uğraşlar sonucu yapılan araştırmalarda lazer için bir yan etkisinin bulunmadığını iddia etmişlerdir. Uzmanlara göre lazer uygulama deriyle kısıtlıdır ve derinin dışında diğer vücut organlarına ulaşmaz. Fakat bazı lazer ışınları vücudun derinliklerinde belirli hasarlara da sebebiyet verebilmektedir. Lazer epilasyon sonrası vücuttaki hassas noktalarda yanmalar ve lekelenmeler meydana gelebilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki birçok üründe var olan kalıcı ve büyük hasarlar burada mevcut değildir. Sadece dikkatsizlik ve önerilere uymama sonucunda derimizde kaşıntı, şişme, yanma gibi küçük hasarlara sebebiyet verebilmektedir. Lazer uygulama sonucu kısır kalma, organ zararı vb. durumlar söz konusu değildir.

 

Erkekler de Lazer Epilasyonu Tercih Etmekte

 

 

Lazer epilasyonunu sadece kadınlara mahsus bir durum gibi lanse etmek doğru değil. Gerektiğinde erkekler de bu yönteme başvurabilir. Özellikle elmacık kemiği üzeri, ense ve boyun bölgeleri erkekler arasında en sık tercih edilen lokalizasyonlardır. Vücuttaki kıl yoğunluğu fazla olan erkeklerde bu yönteme başvurabilmektedir.

 

Lazer Epilasyon Uygulaması İçin Yaş Sınırı Var mı?

 

Genellikle 15 yaşından itibaren yapılabilmektedir. En ideal 18 yaş ve üzeridir. Genç bireyler hormonal olarak daha aktif olacağından dolayı etkin sonuç alabilmek için gerekli seans sayısı artabilmektedir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ortodontist Nasıl Seçilir?

Ortodonti, dişlerin ve çenelerin düzgün hizalandığı ve uyumlu bir yapıya sahip olduğu bir diş hekimliği dalıdır. Bu alanda uzmanlaşmış olan diş hekimlerine ortodontist denir....

Ayağa Çivi Batınca Ne Yapmalı?

Dikkatsiz atılan adımlar sonucu yaşanabilecek en tehlikeli kazalardan biri de ayağa çivi batmasıdır. Çivi batması durumunda akla ilk gelen tetanozdur. Tetanoz olma endişesi taşıyan...

Akut Tonsillit Bulguları, Tanı ve Tedavisi

Akut Tonsillit     Tonsilit bademciklerde görülen enfeksiyon veya inflamasyondur. Bademcikler dilin üzerine ve arkasında, boğazın iki kenarındaki lenf dokularının bir öğesidir. Bunlar vücudun enfeksiyonla mücadelesine yardımcı...