Kasım, 2022

Labioplasti Nedir?

Makale Düzeyi:  1 / 10
Düzey Filtrele: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10?

Labium Nedir?

Vajen girişinde genellikle küçük deri katlantıları şeklinde bulunan dokulardır labiumlar olarak adlandırılır. Dış dudakların iç kısmında yer aldığı için dışardan görünmemesi gereken kanlanması yoğun sinir dokusu fazla olan dokulardır.

Normalde erektil bir doku olan kadınlarda uyarılmayı ve cinsel hazza katkısı olan bu küçük doku parçası orantısız ya da tamamen büyük olduğunda kadın hayatında yaşam kalitesini bozan estetik görünümde bozukluğa yol açan ve defalarca tedaviye rağmen düzelmeyen enfeksiyon ve akıntı kaynağı olabilmektedir.

Labioplasti Nedir?

Tek taraflı büyük, doğuştan iki taraflı büyük olan, doğumlara enfeksiyonlara bağlı olarak aşırı büyüyen iç dudakların küçültülmesi ya da tamamen alınması işlemi labioplasti ameliyatıdır.

Bura da tamamen almaktan kasıt tepesi içe gelecek şekilde orantılı bir üçgen parça çıkarmak ya da kenarları boyunca görülen siyah dokuları almaktan ibarettir.

Büyük iç dudaklara bağlı olarak:

  • Ağrıların olması.
  • Sürekli akıntı ve enfeksiyon yaşanması.
  • Cinsel ilişkide ağrı ve acıya yol açması.
  • Büyüklüğe bağlı iç çamaşırın sürekli tahriş etmesi.
  • Kozmetik açıdan çirkin ve asimetrik görünüme bağlı olarak labioplasti ameliyatı uygulanmaktadır.

Labioplasti Fiyatları Ne Kadardır?

Bu konu çok fazla soruluyor, genital bölge muayenesi sonucunda hastaya ameliyat için ortalama bir labioplasti fiyatları hakkında bilgi verilebilir. Lakin muayene olmadan internet ortamında fiyat verilmesi hem uygun olmaz hem de yasaktır. Hastaların bu konuyu da bilmeleri gerekmektedir.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Muayene ve tabi ki hastanın isteğine bağlı olarak tek taraflı ya da iki taraflı büyük olan iç dudaklar işaretlenerek simetrik, dış dudakların içinde kalacak şekilde ve karşıdan bakıldığında tek bir çizgi halinde görülecek şekilde fazla dokular cerrahi olarak çıkarılır.

Bu işlem genel anestezi veya lokal anestezi altında uygulanabilir. Eş zamanlı olarak vajinal daraltma, doğumda oluşan kesilere bağlı dikiş izlerinin yok edilmesi (perinoplasty) ya da hymenoplasty ameliyatları da tek seans olarak uygulanabilir.

Gerekli ölçümler ve işaretlemeler yapıldıktan sonra cerrahi olarak fazla dokular çıkarılır ve kanama kontrolü yapılır. Sonrasında kalan dokular şeffaf ve ince cerrahi ipliklerle estetik olarak tek tek kapatılır.

Ameliyat tekniği konusunda hastayla hemfikir olunarak ya tamamen siyah dokuların, labium kenarları boyunca çıkarılması ya da tepesi içe bakan üçgenler şeklinde dokular çıkarılması uygulanan yöntemi değiştirecektir. Ayrıca ameliyat esnasında kullanılacak ipler atılacak düğümler ve bunların sonrasında görünüme olan etkileri konusunda hemfikir olunmalıdır

Labioplasti Sonrası ?

Tüm küçük cerrahi işlemler gibi labioplasti ameliyatı sonrası da hastalarımız bir hafta boyunca oluşabilecek enfeksiyonlardan korunma amaçlı antibiyotik ve ağrı kesici kullanacaklardır.

Operasyon sonrası ilk gün soğuk kompres ağrı ve ödemi önleme açısından önemlidir.

Labioplasti sonrası daha az enfeksiyon daha az ağrı acı ve daha estetik bir genital görünüm sizi bekliyor olacak.

Detaylı bilgi için: https://www.drbariskorkmaz.com/tr/labioplasti-ameliyati-bursa

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Saç Ekimi Yöntemleri

İstanbul saç ekim fiyatları çokça merak edildiği için bu yazımızda saç dökülmesi ve saç ekimi hakkında bazı prosedürel bilgileri sunmak istedik. Saç dökülmesi her yıl...

Ayağa Çivi Batınca Ne Yapmalı?

Dikkatsiz atılan adımlar sonucu yaşanabilecek en tehlikeli kazalardan biri de ayağa çivi batmasıdır. Çivi batması durumunda akla ilk gelen tetanozdur. Tetanoz olma endişesi taşıyan...

Akut Tonsillit Bulguları, Tanı ve Tedavisi

Akut Tonsillit     Tonsilit bademciklerde görülen enfeksiyon veya inflamasyondur. Bademcikler dilin üzerine ve arkasında, boğazın iki kenarındaki lenf dokularının bir öğesidir. Bunlar vücudun enfeksiyonla mücadelesine yardımcı...