Hepsaglik

Kulak Ağrısından Kurtulmanın Doğal Yolları

Kulak Ağrısından Kurtulmanın Doğal Yolları
Decrease Font Size Increase Font Size Yazı Boyutu Makaleyi Yazdır
       

Kulak Ağrısından Kurtulmanın Doğal Yolları

Kulak ağrısı kişiyi canından bezdiren ve oldukça acı çektiren bir ağrı türüdür. Kulakta oluşan ağrı özellikle orta kulakta enfeksiyon nedeni ile oluşmaktadır. Ayrıca kulak ağrısına neden olabilecek birçok faktör vardır. Bu faktörler, geniz tıkanıklığı, üst solunum yolu enfeksiyonları, kulağa alınan bir darbe olarak sıralanabilir.

Kulak ağrısı çocukların daha çok maruz kaldığı bir sağlık sorunudur. Peki, kulak ağrısından kurtulmanın doğal yolları nelerdir?

Soğan: Soğan kulak ağrısını gidermek için mucizevi bir sebzedir. Taze soğan püre haline getirilerek temiz bir beze sarılır, ağrıyan kulakta 10 dakika kadar bekletilir. Ayrıca kuru soğan rendeden geçirilerek suyu çıkartılır ve uygun bir tavada ısıtılarak ağrıyan kulağa günde 2-3 defa damlatılır.

Sıcak Su: Sıcak su kulak ağrısını gideren bir diğer yöntemdir. Temiz bir havlu sıcak su ile sıkılarak ağrıyan kulağa tutulur.

Sarımsak: Sarımsak doğal bir antibiyotik etkisi olan ve doğadan gelen bir mucizedir. Bu özelliği sayesinde kulakta enfeksiyon nedeni ile oluşan ağrıları azaltır. 1 diş sarımsak rendelenerek 2 çorba kaşığı susam yağı ile homojen bir şekilde karıştırılarak ağrı olan kulağa 2 damla kadar damlatılır.

Zeytinyağı: Zeytinyağı kulak ağrısını geçiren diğer bir yöntemdir. Kulaklarda oluşan uğultu ve enfeksiyon için birebirdir. Ağrıyan kulağa 2-3 damla damlatılarak kulak ağrısı hafifletilebilir. Ayrıca bir parça pamuk zeytinyağına batırılarak ağrıyan kulağa tutulursa yine ağrıyı hafifletebilir.

 

     
    hs-yorum  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir