Perşembe, Mayıs 28, 2020


#EVDEKAL

Ana Sayfa Genel Sağlık Kulak Ağrısından Kurtulmanın Doğal Yolları

Kulak Ağrısından Kurtulmanın Doğal Yolları

   

Kulak Ağrısından Kurtulmanın Doğal Yolları

Kulak ağrısı kişiyi canından bezdiren ve oldukça acı çektiren bir ağrı türüdür. Kulakta oluşan ağrı özellikle orta kulakta enfeksiyon nedeni ile oluşmaktadır. Ayrıca kulak ağrısına neden olabilecek birçok faktör vardır. Bu faktörler, geniz tıkanıklığı, üst solunum yolu enfeksiyonları, kulağa alınan bir darbe olarak sıralanabilir.

Kulak ağrısı çocukların daha çok maruz kaldığı bir sağlık sorunudur. Peki, kulak ağrısından kurtulmanın doğal yolları nelerdir?

Soğan: Soğan kulak ağrısını gidermek için mucizevi bir sebzedir. Taze soğan püre haline getirilerek temiz bir beze sarılır, ağrıyan kulakta 10 dakika kadar bekletilir. Ayrıca kuru soğan rendeden geçirilerek suyu çıkartılır ve uygun bir tavada ısıtılarak ağrıyan kulağa günde 2-3 defa damlatılır.

Sıcak Su: Sıcak su kulak ağrısını gideren bir diğer yöntemdir. Temiz bir havlu sıcak su ile sıkılarak ağrıyan kulağa tutulur.

Sarımsak: Sarımsak doğal bir antibiyotik etkisi olan ve doğadan gelen bir mucizedir. Bu özelliği sayesinde kulakta enfeksiyon nedeni ile oluşan ağrıları azaltır. 1 diş sarımsak rendelenerek 2 çorba kaşığı susam yağı ile homojen bir şekilde karıştırılarak ağrı olan kulağa 2 damla kadar damlatılır.

Zeytinyağı: Zeytinyağı kulak ağrısını geçiren diğer bir yöntemdir. Kulaklarda oluşan uğultu ve enfeksiyon için birebirdir. Ağrıyan kulağa 2-3 damla damlatılarak kulak ağrısı hafifletilebilir. Ayrıca bir parça pamuk zeytinyağına batırılarak ağrıyan kulağa tutulursa yine ağrıyı hafifletebilir.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Genel Sağlık Kategorileri
kadınKADINerkekERKEK
Çocuk Sağlığı ve Hast..Aile ve Toplum Sağlığı
Sağlıklı YaşamSpor ve Egzersız
DiyetKadın Hast.
Kadın Hast.Jinekoloji
DoğumDoğum
Kısırlık - Tüp BebekBiyokimya
Hastalıklar
Ağız Hast.Akc. - Solunum Hast.
Bağırsak - Sindirim H.Bel Hastalıkları
Beyin/Nörolojik Hast.Böbrek Hast.
Bulaşıcı Hast.Kalp-Damar Hast
Deri/Cilt Hast.Enfeksiyon Hast..
Göz Hast.Hormonal Bozukluklar
İç Hastalıklar (Dahiliye)İdrar Yolu Hast.
İskelet - Kas sist. HKalıtsal (Genetik) H.
Hematolojik (Kan) Hast.Karaciğer Hast.
Kemik - Ortopedik H.Kulak-Burun-Boğaz H.
Meme ve HastalıklarıRuhsal - Sinirsel H.

Ayağa Çivi Batınca Ne Yapmalı?

Dikkatsiz atılan adımlar sonucu yaşanabilecek en tehlikeli kazalardan biri de ayağa çivi batmasıdır. Çivi batması durumunda akla ilk gelen tetanozdur. Tetanoz olma endişesi taşıyan...

Akut Tonsillit Bulguları, Tanı ve Tedavisi

Akut Tonsillit     Tonsilit bademciklerde görülen enfeksiyon veya inflamasyondur. Bademcikler dilin üzerine ve arkasında, boğazın iki kenarındaki lenf dokularının bir öğesidir. Bunlar vücudun enfeksiyonla mücadelesine yardımcı...