Haziran, 2023
Ana SayfagündemKonya'da Covid-19 vaka sayısı arttı, tüm hasteneler pandemi hastanesi ilan edildi

Konya’da Covid-19 vaka sayısı arttı, tüm hasteneler pandemi hastanesi ilan edildi

Konya'da son birkaç hafta içerisinde Covid-19 vaka sayılarında ciddi anlamda artış olması ve hastanelerin ciddi doluluk oranına ulaşması sonucu tüm hasteneler pandemi hastanesi ilan edildi.

-

Konya’da son birkaç hafta içerisinde Covid-19 vaka sayılarında ciddi anlamda artış olması ve hastanelerin ciddi doluluk oranına ulaşması sonucu tüm hasteneler pandemi hastanesi ilan edildi.

Son zamanlarda bireysel anlamda gerekli önleyici tedbirlerin hiçe sayılması, maske kullanımının azalması ve sosyal mesafeye uyulmaması bazı şehirlerde vaka sayısında ciddi artışa neden oldu. Pandemi hastanesi olarak hizmet veren bazı hastanelerin hızla doluluk oranına ulaşması sonucu yetkililer durumu değerlendirirek Konya’daki tüm hastanelerin pandemi hastanesi olarak hizmet vermesi kararını aldı. Öncesinde Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Beyhekim Devlet Hastanesi pandemi hastanesi ilan edilmişti. Şimdi ise şehirde tüm hasteneler pandemi hastanesi ilan edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Uyardı

14 Haziran 2020 de yeni Covid-19 vaka sayısı 1.562 olarak kaydedilmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son günlerde vaka sayılarının artması üzerine iyileşen hasta sayılarının yeni vaka sayılarının altı düştüğünü ve en zayıf noktamızın tedbirsizlik olduğunu söyledi. Bakan sosyal mesafe, maske kullanımı ve genel tedbirler konusunda uyarılarda bulundu.

15 Haziran 2020 güncel Covid-19 vaka sayısı ise artış göstererek 1.592 olarak kayda geçti.

yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem - Diğer

Gündem ve Haberler