Salı, Mart 31, 2020
Ana Sayfa KADIN Gebelik Hamilelikte Mide Bulantısından Kurtulmanın Yolları

Hamilelikte Mide Bulantısından Kurtulmanın Yolları

   

Hamilelikte Mide Bulantısından Kurtulmanın Yolları

Mide bulantısı hamilelik döneminde çoğu gebenin maruz kaldığı bir sıkıntıdır. Bazen bu sıkıntı öyle boyutlara ulaşır ki anne adayını canından bezdirebilir. Hamilelik döneminde mide bulantısından kurtulmak için doğal yollar ile çözüm aranabilir.

Hamilelikte Mide Bulantısından Kurtulmak İçin Doğal Yollar Nelerdir?

Kraker: Özellikle tuzlu çubuk kraker mide bulantısını bastırmak için oldukça etkilidir. Gebelik döneminde mide bulantısına maruz kalan anne adaylarının mutlaka çantasında bulundurması gereken bir gıdadır.

Papatya Çayı: Papatya çayı özellikle sabahları oluşan bulantıdan kurtulmak için oldukça etkili bir çaydır. Papatya çayı zihni ve mideyi sakinleştirerek kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlar. Gün içinde 2 fincan kadar tüketilebilir.

Limon: Limon gebelik döneminde güvenle tüketilebilecek meyvelerden biridir. Sadece kokusu bile mide bulantısını kesmek için etkili olur. Ayrıca suyu sıkılarak da tüketilebilir.

Nane: Nane kokusu nedeni ile mide bulantısını kesici bir etkiye sahiptir. Anne adayı nane çayı içerek hem zinde hem de sağlıklı bir gebelik geçirebilir. Nane yaprağı ufak bir cezveye koyularak üzerine bir miktar su ilave edilerek 10 dakika kadar kaynatılır. Tekrar 5 dakika dinlendirildikten sonra süzgeçten geçirilerek içilebilir. Eğer nane çay olarak içilemiyorsa nane yaprağı buzlu suya eklenerek de tüketilebilir. Her iki yöntem de mide bulantısını geçirmek için etkilidir.

Zencefil: Zencefil doğadan gelen mucizevi bir bitkidir. Zencefil çayı normalde yaşanan mide bulantılarını ve gebelik döneminde oluşan bulantıları kesmek için oldukça etkilidir. 1 çay kaşığı kadar rendelenmiş zencefil 1 su bardağı sıcak suya ilave edilerek karıştırılır. Karışım 10 dakika kadar dinlendirilir ve süzülerek içilir. Gün içinde 2 fincan zencefil çayı güvenle içilebilir. Eğer çay olarak tüketilemiyorsa zencefil bitkisini çiğneyerek de mide bulantısından kurtulmak mümkün olur.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Genel Sağlık Kategorileri
kadınKADIN erkekERKEK
Çocuk Sağlığı ve Hast.. Aile ve Toplum Sağlığı
Sağlıklı Yaşam Spor ve Egzersız
Diyet Kadın Hast.
Kadın Hast. Jinekoloji
Doğum Doğum
Kısırlık - Tüp Bebek Biyokimya
Hastalıklar
Ağız Hast. Akc. - Solunum Hast.
Bağırsak - Sindirim H. Bel Hastalıkları
Beyin/Nörolojik Hast. Böbrek Hast.
Bulaşıcı Hast. Kalp-Damar Hast
Deri/Cilt Hast. Enfeksiyon Hast..
Göz Hast. Hormonal Bozukluklar
İç Hastalıklar (Dahili) İdrar Yolu Hast.
İskelet - Kas sist. H Kalıtsal (Genetik) H.
Hematolojik (Kan) Hast. Karaciğer Hast.
Kemik - Ortopedik H. Kulak-Burun-Boğaz H.
Meme ve Hastalıkları Ruhsal - Sinirsel H.
çocuk-kategorisi
    0-12 ay
   12-18 ay
   18-24 ay

Must Read

entübasyon - hava yolu

Entübasyon nedir, entübe hasta ne demek?

0
Entübasyon kavramı ve entübe hasta tanımı şu sıralar en çok merak edilen sorular arasında. Peki entübasyon nedir? Entübe hasta kavramı neyi ifade...

Ayağa Çivi Batınca Ne Yapmalı?

102
Dikkatsiz atılan adımlar sonucu yaşanabilecek en tehlikeli kazalardan biri de ayağa çivi batmasıdır. Çivi...

Akut Tonsillit Bulguları, Tanı ve Tedavisi

53
Akut Tonsillit     Tonsilit bademciklerde görülen enfeksiyon veya inflamasyondur. Bademcikler dilin üzerine ve arkasında, boğazın iki...