Mart, 2023
Ana SayfaKADINGüzellikGreyfurt Yüz Maskesi Tarifi

Greyfurt Yüz Maskesi Tarifi

Makale Düzeyi:  1 / 10
Düzey Filtrele: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10?

Greyfurt yüz maskesi ve hazırlanışı

Greyfurt çok lezzetli bir meyve olabilir ancak aslında greyfurtun kullanım alanları mutfağın çok daha ötesindedir. Bu yazımızda vereceğimiz greyfurt yüz maskesi tarifini kullanarak kendinize bir yüz maskesi hazırlayabilirsiniz. Greyfurttaki sitrik asit, cildinizin üzerindeki ölü hücreleri temizler ve kollajen üretimini arttırır. İçerdiği C vitamini ise cildinizin parlaklığını geri kazandırır ve pH dengesini ayarlar. Greyfurt yüz maskesi kullandığınızda –mağazalardan aldığınız maskelerin aksine- içinde ne olduğunu ve yüzünüze tamamen ne uyguladığınızı bilirsiniz. Aynı zamanda bu maske tüm cilt tipleri için uygundur.

Gereken malzemeler

  • 1 adet greyfurt
  • 3 damla tatlı badem yağı
  • 1 yumurtanın sarısı
  • 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi

Greyfurt yüz maskesi tarifi

1-      Bir greyfurtu bıçakla ikiye ayırın ve yarısının kabuğunu soyun. Bıçak ile küçük parçalara ayırdıktan sonra blendera koyun.

2-      Birkaç damla tatlı badem yağı, 1 yumurtanın sarısı ve 1 yemek kaşığı yulaf ezmesini de üzerine ekleyin. Tüm karışımı blenderdan geçirin. Eğer karışım çok sulu olduysa kıvamını arttırmak için birkaç tutam un ekleyebilirsiniz. Bu sayede maske yüzünüzde kalacak, akmayacaktır.

3-      Karışımı bir kaseye boşaltın ve daha sonra parmak uçlarınız ile gözlerinizin etrafı hariç yüzünüzün her tarafına maskeyi uygulayın.

4-      Cildinizin 20 dakika boyunca maskeyi emmesine izin verin.

5-      Daha sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın, yumuşak bir havlu ile dokunarak kurulayın.

6-      Sonrasında her zaman kullandığınız nemlendiricinizi uygulayın.

İpuçları ve uyarılar

  • Bu maskede yumurta akı yerine başka bir malzeme kullanmayın, bu maske için gerçek yumurta akı kullanmalısınız. Yumurtanın beyazını ayırırken yumurta sarısını düzgünce ayırmaya dikkat edin.
 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Saç Ekimi Yöntemleri

İstanbul saç ekim fiyatları çokça merak edildiği için bu yazımızda saç dökülmesi ve saç ekimi hakkında bazı prosedürel bilgileri sunmak istedik. Saç dökülmesi her yıl...

Ayağa Çivi Batınca Ne Yapmalı?

Dikkatsiz atılan adımlar sonucu yaşanabilecek en tehlikeli kazalardan biri de ayağa çivi batmasıdır. Çivi batması durumunda akla ilk gelen tetanozdur. Tetanoz olma endişesi taşıyan...

Akut Tonsillit Bulguları, Tanı ve Tedavisi

Akut Tonsillit     Tonsilit bademciklerde görülen enfeksiyon veya inflamasyondur. Bademcikler dilin üzerine ve arkasında, boğazın iki kenarındaki lenf dokularının bir öğesidir. Bunlar vücudun enfeksiyonla mücadelesine yardımcı...