Hepsaglik

Göbek Eriten Diyet

Göbek Eriten Diyet
Decrease Font Size Increase Font Size Yazı Boyutu Makaleyi Yazdır
       

Göbek Eriten Diyet

                Hem kadınlar hem de erkekler fazla kilolarından ne kadar kurtulmuş olurlarsa olsunlar, göbeklerinden kurtulmakla ilgili kimi zaman ciddi sıkıntılar yaşayabilmektedirler. Göbek bölgesi, vücutta en zor eritilen bölgeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle ne kadar zayıf olursanız olun hala göbeğinizden şikayet ediyor olabilirsiniz. Göbek bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmanın en etkin yolu vücutta yağ yakılmasını sağlayan kardiyo egzersizleri yapmak, mekik çekmek ve göbek eriten diyet uygulamaktır. Eğer sistemli ve düzenli bir şekilde egzersizlerinize devam eder, beslenmenize özen gösterirseniz kısa bir süre içerisinde göbeğinizdeki yağlardan kurtulabilir ve dümdüz bir karna sahip olabilirsiniz.

Göbek eriten diyet listesi bol miktarda protein, taze sebze ve meyvelerden oluşmaktadır. Eğer göbeğinizdeki fazla yağlardan kurtulmak istiyorsanız karbonhidratları hayatınızdan çıkarmanız gerekecektir. Un, tuz ve şekerden uzak kalarak, göbeğinizden kolayca kurtulabilirsiniz. Göbek eriten diyet için sabah kahvaltılarında haşlanmış yumurta, tam tahıllı ya da kepek ekmeği, yağsız peynir bol miktarda domates ve salatalık tüketebilirsiniz. Tercihiniz doğrultusunda tam tahıllı kahvaltı gevreklerini de yiyebilirsiniz. Öğle yemeklerinizde ızgara tavuk ya da balık eti ile birlikte yağsız ve sossuz bir salata tercih edebilir, akşam yemeklerinde ise zeytinyağı ile pişirimli sebze yemekleri tüketebilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte gün içerisinde 3 adet ara öğünde tüketmeniz, ana öğünlerde aşırı bir şekilde acıkmanızı engelleyecektir. Ara öğünlerinizde, dilerseniz yağsız yoğurt, meyve ya da kuruyemiş tüketebilirsiniz. Göbek eriten diyet uygularken, kızartmalardan, karbonhidratlardan ve şerbetli tatlılardan uzak durmaya özen göstermelisiniz. Canınız çok tatlı isterse, sütlü tatlıları tercih edebilirsiniz.

Göbek eriten diyet ile birlikte mutlaka kardiyo egzersizlerini de aksatmamalısınız. Kalp atışlarınızı hızlandırarak, vücudunuzdaki yağ yakışını hızlandıracak tempolu yürüyüş, aerobik, koşu gibi egzersizleri mutlaka hayatınızın bir parçası haline getirerek, göbek bölgenizdeki yağlardan kurtulabilirsiniz.

     
    hs-yorum  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir