Mayıs, 2024

Güvenilir medikal portalınız.

Mantar Zehirlenmesi Belirtileri, Tanı...

Mantar Zehirlenmesi   Mantar Zehirlenmesi, mantar tüketimi sonrası meydana gelen, çeşitli klinik belirtilerle kendini gösteren...

Dış Kulak İltihabı Yaz...

Yaz Aylarının Kabusu: Dış Kulak Yolu İltihabı Yaz ayların adım atmamızla birlikte tatil planlarımız...

Yazın Sağlıklı Beslenmek İçin...

Yazın Sağlıklı Beslenmek İçin Neler Yapılmalıdır? Beslenme yaz kış fark etmeksizin sağlık için yılın...

İdrar yolu enfeksiyonu ve...

İdrar yolu enfeksiyonu bulguları ve tedavisi Bu makalede gençlerde ve yetişkinlerde idrar yolları enfeksiyonu...
Ana SayfaDiyetEn Çok Kilo Aldıran Yüksek Kalorili 8 Meyve

En Çok Kilo Aldıran Yüksek Kalorili 8 Meyve

Kilo almaya yardımcı olan yüksek kalorili meyvelerden haberiniz var mı? Kilo alma hapları veya diğer sağlıksız yöntemlerin yerine kilo almak için bu meyveleri yemeyi deneyebilirsiniz. Bu meyveler, doğal yollarla kilo almanın kolay ve sağlıklı bir yoludur.

Eğer kilo almaya çalışıyorsanız, tükettiğiniz gıdaların yararlarını ve zararlarını bilmeniz gerekir. Sağlıksız gıda takviyeleri ve kilo alma yöntemlerinden uzak durmanız gerekir. Doğal yollarla kilo almak için düzenli olarak meyve yemek kolay ve sağlıklı bir yoldur.

En Çok Kilo Aldıran Yüksek Kalorili Meyveler

Mango

Mango, besin değeri yüksek bir tropikal meyvedir ve düzenli olarak tüketildiğinde kilo aldırma özelliği vardır. Kalorisi de yüksektir ve kilo almak isteyenler için sağlıklı bir karbonhidrat, vitamin ve mineral kaynağıdır. Ancak, organik olanları yemenizi öneririz. Kilo almak için düzenli olarak tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Muz

Muz, doğal yollarla birkaç kilo almak istiyorsanız tam da size lazım olan yüksek kalorili meyvelerden biridir. Kalori bakımından zengin bir besindir ve hemoglobin üretimini arttırmada bile yardımcı olur. Besin değeri yüksek bir meyvedir. Yemek yedikten sonra muz yemek, kilo almak için harika bir yoldur. Muz aynı zamanda potaysum kaynağı olması yönüyle de özellikli bir besindir. Diğer taraftan kabızlık yapabileceği da unutulmamalı, aşırı tüketiminden kaçınılmalıdır.

Meyve Kurusu (Kuru Meyveler)

Kurutulmuş meyve çeşitleri, kilo almanıza yardımcı olabilir. Meyve kurusu çeşitlerinin hepsinde yüksek miktarlarda doymuş yağ ve kalori bulunur. 1 fincan kuru üzüm yaklaşık 493 kalori içerir. Dolayısıyla, kilo almak için sağlıklı yollar arayan insanlar düzenli olarak meyve kurusu yiyebilirler.

Avokado

Avokado, yüksek miktarda doğal yağ içeren ve kalori miktarı yüksek olan bir meyvedir. Bir orta boy avokado yaklaşık 400 kalori içerir. Potasyum, folat ve E vitamini açısından zengin bir meyvedir. Eğer avokadonun tadını beğenmiyorsanız, salatalara doğrayabilir veya çeşitli meyve içeceklerine suyunu karıştırıp içebilirsiniz.

İncir

İncirler yüksek kalorili içeriği ile bilinirler. Doğal yollarla kilo almak istiyorsanız, sizin için en sağlıklı meyvelerden biridir. Salatalarınıza ya da kokteyllere ekleyebilirsiniz. İnciri düzenli olarak yiyin ve nasıl kilo aldırdığını kendiniz görün.

Zeytin

Zeytinler tekli doymamış yağlar içerir ve dolayısıyla kalori yoğunluğu yüksek bir gıda olarak kabul edilir. İki büyük siyah zeytin, bir gram yağ ve 10 kalori içermektedir. Bununla birlikte, sodyum bakımından da zengindir. Bu nedenle sağlıklı ve doğal yollarla kilo almak için zeytini kahvaltının dışında yemeklerde de salatanıza ekleyerek tüketebilirsiniz.

Üzüm

En çok kilo aldıran meyvelerden birisi de üzüm veya üzüm suyudur. Bir bardağında yaklaşık 105 kalori içeren kilo almaya birebir başka bir meyvedir. Sağlıklı yollarla kilo almak istiyorsanız düzenli olarak bir bardak taze üzüm suyu için. Sofralarınıza ve meyve salatalarınıza da eklemeyi unutmayın.

Jack Fruit (Jackfruit veya Jack Meyvesi)

Jack meyvesi, tropik bir meyvedir. kolay ve sağlıklı kilo almaya yardımcı olur. Kalori değeri yüksektir. 100 gr bir jackfruit yaklaşık 95 kalori sağlar. Zor bulunan bir meyvedir ancak eğer düzenli olarak yiyebilirseniz, bu lezzetli meyve kilonuzu sağlıklı ve doğal bir şekilde artırmaya yardımcı olabilir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ortodontist Nasıl Seçilir?

Ortodonti, dişlerin ve çenelerin düzgün hizalandığı ve uyumlu bir yapıya sahip olduğu bir diş hekimliği dalıdır. Bu alanda uzmanlaşmış olan diş hekimlerine ortodontist denir....

Ayağa Çivi Batınca Ne Yapmalı?

Dikkatsiz atılan adımlar sonucu yaşanabilecek en tehlikeli kazalardan biri de ayağa çivi batmasıdır. Çivi batması durumunda akla ilk gelen tetanozdur. Tetanoz olma endişesi taşıyan...

Akut Tonsillit Bulguları, Tanı ve Tedavisi

Akut Tonsillit     Tonsilit bademciklerde görülen enfeksiyon veya inflamasyondur. Bademcikler dilin üzerine ve arkasında, boğazın iki kenarındaki lenf dokularının bir öğesidir. Bunlar vücudun enfeksiyonla mücadelesine yardımcı...