Hepsaglik

Doğumdan Önce Yapmanız Gereken Hazırlıklar

Doğumdan Önce Yapmanız Gereken Hazırlıklar
Decrease Font Size Increase Font Size Yazı Boyutu Makaleyi Yazdır

doğum öncesi

doğum öncesi

Doğumdan Önce Yapmanız Gereken Hazırlıklar

       

                Aylardır sabırsızlıkla beklediğiniz doğumunuz oldukça yaklaştıysa ve siz neredeyse gün saymaya başladıysanız, doğum öncesitüm hazırlıklarınızı tamamlamaya özen göstermelisiniz. Doğumunuz planlandığı zamandan önce gerçekleşebilir ve siz aniden doğumunuzu başlaması ihtimaline hazırlıklı olmalısınız. Doğumunuzu yapmak için hastaneye giderken hem kendiniz hem de doğacak bebeğiniz için bir çanta hazırlamalı ve bu çantanın içine hastanede ihtiyacınız olacak her şeyi bulundurmalısınız. Hastanede ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyin elinizin altında olması son derece önemlidir. Bu nedenle doğum öncesiçanta hazırlamayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

Doğum Çantasında Neler Bulunmalıdır?

                Doğumunuzu yapmak için hastaneye giderken yanınızda götüreceğiniz doğum çantasına en son yapılan tahlil sonuçlarınızı, 3 adet önden açılan gecelik, 1 adet sabahlık, kişisel temizliğiniz ihtiyacınız olacak olan deodorant, diş macunu, diş fırçası, kulak temizleme çubuğu, şampuan, bol miktarda ıslak mendil gibi malzemeleri belirleyerek çantanıza yerleştirmelisiniz. Bunların dışında emzirme sutyeni ve pedleri, göğüs ucu kremi, göğüs pompası, bol miktarda pamuklu iç çamaşırı, rahat edebileceğiniz kıyafetler, kadın pedini de doğum öncesihazırlayacağınız çantanızda bulundurmalısınız.

Kendiniz için koymanız gereken eşyalarınız dışında bebeğiniz içinde hastanede kullanmak üzere body, tulum, zıbın, eldiven, şapka, battaniye, bebek bezi, önlük, yelek, bebe şampuanı, saç fırçası ve kirli kıyafetlerini koyabilmek için kirli çamaşır çantasını yanınızda bulundurmanız doğum sonrasında tüm bu ihtiyaçlarınızı temin etmek gibi sıkıntılarla uğraşmamanız için son derece önemlidir.

     
    hs-yorum  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir