Şubat, 2023
Ana SayfaKADINGüzellikDoğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır?

Makale Düzeyi:  1 / 10
Düzey Filtrele: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10?

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemleri

 

Bayanlar arasında dış görünüm açısından her zaman dikkatleri çeken durum saçları olmaktadır. Çünkü saçlar asıl tamamlayıcı olarak nitelendirilir. Bundan dolayı renkleri de bir hayli önem taşımaktadır. Saçların renklerini değiştirmek keratin dengesini bir hayli bozacak olmasından dolayı bayanlar arasında doğal yöntemler bir hayli tercih edilmektedir. Boyayarak yıpratmaktan ziyade bu yöntemler her zaman daha akıllıca olmaktadır. İşte kadınların saçlarını açmak için kullanabilecekleri doğal yöntemler ile saç açma yöntemleri;

 • Papatya suyu; Kadınların saçlarına kayda değer bir yan etkisi bulunmaz. Bunun yanı sıra içinde yer alan vitaminler sayesinde saçın beslenmesini ve daha sağlıklı bir hale gelmesini sağlar. Uygulaması ise oldukça kolay olmaktadır.

Bilinen en eski yöntemlerden bir tanesidir. Bunu yapmak için sadece sizlere kuru papatya ve su gereklidir. Saçınızın uzunluğuna ve gürlüğüne göre de papatya miktarını ayarlayabilirsiniz. Bu papatyaları kaynatın. Tabi ki sıcak bir şekilde saçlarınıza uygulayamazsınız. Aşırı sıcak uygulama saç derilerinize zarar verecektir. Ilıdıktan sonra saç diplerinizden uçlarına kadar her yere yayın. Bunu güneş ışığı altında ortalama bir saat bekletin ve istediğiniz gibi açıldığını göreceksiniz.

 • Karbonat ile saç açmak; bunun da etkisi en az papatya kadardır. Eski zamanda kadınlar boyalar ile saçlarını ziyan etmek yerine daha çok bu yöntemleri tercih ediyordu. Bunu yapmak ise oldukça basit. Sadece bir hafta boyunca her gün duş sırasında tekrarlamanız yeterli olacaktır. Duş sırasında saçlarınızı ıslattıktan sonra ortalama bir yemek kaşığı kadar saçlarınızın her yerine serpin. On dakika kadar beklettikten sonra durulayın. İstediğiniz renge bir hafta içerisinde ulaşacaktır.
 • Bal ve Zeytinyağı; yenildiğinde oldukça faydaları olan bu ikili saçlarda da bir hayli etkili olmaktadır. Sadece bunların orijinal olmasına dikkat edin. İkisini belirli oranlar ile karıştırın ve saçlarınıza uygulayın. Yarım saat kadar beklettikten sonra saçlarınızı durulayın.
 • Elma sirkesi bilinen en eski yöntemlerden bir tanesi olmasının yanı sıra duşta sizlerin en önemli yardımcınız olacaktır. Sadece saçların rengini de açmazken bir yandan saç derilerinde olan hastalıkları da yok edecektir. Bunun için sadece duş sırasında saçlarınıza ortalama üç ya da dört yemek kaşığı sirke sürmek ve on dakika bekletmek yeterli olacaktır. Bundan sonra durulayın ve saçlarınızın renginde olan değişimi izleyin.
 • Limon; erkekler tarafından da kullanılan etkili bir yöntem olmaktadır. Sizin ihtiyacınız olan tek şey saçlarınıza limon sürmek ve güneşte bir süre beklemek. Boyalardan daha etkili bir şekilde renkleri nasıl açıyor olduğunu sizler de göreceksiniz. Güneşte beklerken cildiniz korumak adına güneş kremi kullanmanızda fayda var.

Sizlerin saçlarınızın renklerini açmak zararlı mıdır diye merak edenleriniz için zararsız olanları toparladık. Bahsedilen bu yöntemleri kullanabilirsiniz.

 

Saç rengi açmak zararlı mıdır?

 

Kadınlar arasında merak edilenlerden bir tanesi de bunların zararlı olup olmadığıdır. Çünkü bu kadar önemli bir yapıya sahip olan saçların zarar görmesini kimse istemez. Bundan dolayı da daha çok zarar vermeyen yöntemleri tercih ederler. Bunların geneli doğal yöntemler olmasından dolayı zarardan çok birçok farklı yararları da dikkatleri çekmektedir. Sizlere sunulan diğer yararlar;

 • Saçların normale oran ile daha parlak durmasını sağlar.
 • Saçlarınız eskisi gibi hemen yağlanmaz.
 • İster boyalı ister boyasız saçlara uygulansın hepsine etki eder.
 • Uzun süre saçlarınızın rengi açık kalır.
 • Dökülmelerin büyük oran ile azalmasını sağlayabilir.
 • Egzema ya da farklı türde saç köklerinde hastalıkları olan kişilerin bu yöntemler ile o sorunlardan da kurtulmaları üzerinde etkili olmaktadır.

Bunun gibi farklı yararları da dikkatleri çekmektedir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Saç Ekimi Yöntemleri

İstanbul saç ekim fiyatları çokça merak edildiği için bu yazımızda saç dökülmesi ve saç ekimi hakkında bazı prosedürel bilgileri sunmak istedik. Saç dökülmesi her yıl...

Ayağa Çivi Batınca Ne Yapmalı?

Dikkatsiz atılan adımlar sonucu yaşanabilecek en tehlikeli kazalardan biri de ayağa çivi batmasıdır. Çivi batması durumunda akla ilk gelen tetanozdur. Tetanoz olma endişesi taşıyan...

Akut Tonsillit Bulguları, Tanı ve Tedavisi

Akut Tonsillit     Tonsilit bademciklerde görülen enfeksiyon veya inflamasyondur. Bademcikler dilin üzerine ve arkasında, boğazın iki kenarındaki lenf dokularının bir öğesidir. Bunlar vücudun enfeksiyonla mücadelesine yardımcı...