Hepsaglik

Diş Ağrısından Kurtulmanın Doğal Yolları

Diş Ağrısından Kurtulmanın Doğal Yolları
Decrease Font Size Increase Font Size Yazı Boyutu Makaleyi Yazdır
       

Diş Ağrısından Kurtulmanın Doğal Yolları

Diş ağrısı oldukça acı veren ağrılardan biridir. Diş ağrıları çoğunlukla çürük, dişlerde oluşan boşluklar, diş eti hastalıkları gibi nedenlerden dolayı oluşur. Özellikle gebelik döneminde diş bakımı ayrı bir özen ister. Çünkü dişlerdeki bakteriler kan dolaşımına geçerek anne karnındaki bebeğe zarar verebilir.

Diş Ağrısından Kurtulmanın Doğal Yolları Nelerdir?

Sarımsak: Sarımsak doğal bir antibiyotiktir ve bu özelliği sayesinde diş ağrısından kurtulmanın en etkili yollarındandır. Bir diş sarımsak hafif ezilerek kaya tuzu ile karıştırılır ve ağrıyan dişin üzerine uygulanır. Bu sayede diş ağrısı hafiflemiş olur. Ancak sarımsak ile yapılan tedavi sadece geceyi geçiştirmek için etkili olur. Sabaha ulaşıldığında mutlaka bir dişçiye görünmek gerekir.

Tuz: Tuz yine ağrı kesici özelliği olan doğal bir üründür. Ancak normal tuz yerine kaya tuzu kullanmak daha etkili olur. 1 su bardağı sıcak suyun içine yarım çay kaşığı kaya tuzu eklenir ve bu su ile gargara yapılır. Gün içinde 3-4 defa uygulanırsa diş ağrısı giderilebilir.

Limon: Limon kabuğu rendelenerek bir miktar tuz ile karıştırılır ve ağrıyan dişe uygulanırsa diş ağrısını giderebilir. Ayrıca limonun diş ve diş etlerini güçlendirici bir etkisi vardır.

Pul Biber: Pul biber de diş ağrısını gidermek için etkili bir yöntemdir. Yine bir miktar pul biber yeteri kadar tuz ile karıştırılarak ağrıyan dişe uygulanırsa diş ağrı hafifletilebilir.

     
    hs-yorum  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir