Mayıs, 2024

Güvenilir medikal portalınız.

Mantar Zehirlenmesi Belirtileri, Tanı...

Mantar Zehirlenmesi   Mantar Zehirlenmesi, mantar tüketimi sonrası meydana gelen, çeşitli klinik belirtilerle kendini gösteren...

Dış Kulak İltihabı Yaz...

Yaz Aylarının Kabusu: Dış Kulak Yolu İltihabı Yaz ayların adım atmamızla birlikte tatil planlarımız...

Yazın Sağlıklı Beslenmek İçin...

Yazın Sağlıklı Beslenmek İçin Neler Yapılmalıdır? Beslenme yaz kış fark etmeksizin sağlık için yılın...

İdrar yolu enfeksiyonu ve...

İdrar yolu enfeksiyonu bulguları ve tedavisi Bu makalede gençlerde ve yetişkinlerde idrar yolları enfeksiyonu...
Ana SayfaTanıtım yazılarıCilt İçin En Etkili Bakımlar

Cilt İçin En Etkili Bakımlar

Makale Düzeyi:  1 / 10
Düzey Filtrele: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10?

Cilt, gün içinde en yorgun düşen dışarıya karşı en fazla savaş veren yerdir. Güneşli havalarda koruma, soğuk havalarda dikkat ve özen gerektiren cilt bakımı, insan vücudu içinde en fazla bakım yapılması gereken yerdir. Güneşin zararlı ışınları da direkt cilde nüfus ederken soğuk havanın kurutan etkisi de yine cildin enerjisini kaybetmesine neden olan faktörlerdendir.

Cilt ne kadar bakımlı ve sağlıklıyla, güzellik bir o kadar dikkat çekici olacaktır. Şunu unutmamak gerekir ki, güzellik sağlıklı bir cilt ile başlar. Bunun için de yüzyıllardır cilt bakımı süregelen belli başlı alışkanlıklardandır. Cildin ihtiyaç duyduğu bakım ne ise ona göre bir yaklaşım planlanır ve sağlıklı bir cilt için ilk uygulamalar başlar. Peki gerekli midir? Evet kesinlikle gereklidir. Cilt ne kadar bakımlı ve sağlıklı olursa, yaş konusunda insanlar daha rahat olacak, cilt kendini genç ve diri tutmaya devam edecek ve güzellik baki olacaktır. Peki neler yapmak gerekir?

Cilt bakımın vitamin E

Etkili cilt bakımı için etkili yöntemler denemek ve güven duyulan markalardan alışveriş yapmak gerekir. Bilmediğimiz ürünler ile cildimizi tehlikeye atamayız öyle değil mi? Son yıllarda en fazla dikkat çeken ürünlerin ülkesi Kore, ülkemizde de pek çok kadın tarafından tercih edilmekte ve ürünleri sık sık kullanılmaktadır. Bu anlamda Korendy Türkiye, Türk kadınlarının belli başlı markası haline gelmiştir. Kore’nin en sevilen ve en başarılı ürünlerini sizlerle buluşturan Korendy Türkiye, her cilt tipine uygun ürünleri ile kullanıcılardan tam not almaktadır.

C Vitamini Serumu ve Cilde Faydaları

Pür vitamin C

C vitamini, vücut için ne kadar gerekliyse cilt için de o kadar gereklidir. Cilde sağlık kazandıran en önemli vitaminlerin başında gelen C vitamini serumu, bakım rutinleri arasında yer alması gereken alışkanlıklardan olmalıdır. Kore markalı cilt bakım ürünleri, çeşitli ve doğal yollardan elde edilen içerikleri ile cilde sağlık kazandıran ürünler ile pek çok kadının ilk tercihi haline gelmiştir.

Kore marka C vitaminleri denildiği zaman akla gelen belli başlı markalar; Klairs, By Wishtrend, Jumiso, Cosrx, Barulab, Some By Mi, Manyo, Isntree diye sıralayabiliriz. Bu vitaminin cilde olan faydalarını iyi bilen bu markalar, gerek serumlar gerek nemlendiriciler ile cilde ihtiyaç duydukları bakımı sağlamaktadır. İçeriklerine bakıldığı zaman herhangi bir katkı maddesi bulunmayan bu markalar, hayvanlarla dost olmalarından dolayı da sevilen Kore markaları arasında yerlerini almışlardır.

Sivilce Bantları Nedir?

Sivilce bandı diğer bir adıyla sivilce söndürücü bantlar, genç kızlar başta olmak üzere pek çok kadının sıkça kullandığı ürünlerdendir. Özellikle ergenlik döneminin en korkutan ve sevilmeyen durumu olan akneler, pek çok insanın korkulu rüyasıdır. Bunun için çeşitli maskeler, kremler kullanılsa da akneler kolaylıkla sönen ya da ciltten kaybolan sivilceler değildir. Bu durumu iyi bilen ve kadınların isteklerini en iyi şekilde analiz eden Kore markalarından Cosrx, sivilce söndüren bantları ile kadınları mutlu eden ürünlere sahiptir.

Small’dan large’a boyutlara sahip olan bu sivilce söndüren bantlar şeffaf oldukları için günlük kullanıma uygun ürünlerdir. Özelliklerine bakıldığı zaman, akne ya da beyaz uç göstermeye başlamış sivilcelerin hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayan, hidrokolloid sayesinde çok kısa bir süre içinde iz kalmadan sivilceleri ortadan kaldırmaya yarayan bantlardır. Bu şeffaf bantların en önemli özelliklerinin biri de, sosyal hayatı etkilememesi olup makyajın üzerine de rahat bir şekilde yapıştırılma özelliği göstermesidir. Pek çok kadının yanından ayırmadığı, çantasında mutlaka taşıdığı sivilce bantları, akne ve sivilce ile savaşan en önemli ürünlerdir.

Fungal Akne Nedir, Nasıl İyileşir?

Fungal akne, özellikle T bölgesinde görülen, sivilceden daha küçük, minik pütürcükler şeklinde kendini gösteren bir cilt rahatsızlığıdır. Cildin en yağlı bölgesi olarak da bilinen T bölgesinde karşılaşılan bu akneler, yağlı bölgelerde daha yoğun görünmekle birlikte, iyileşme süreci de normal akneye göre zaman almaktadır.

Görüntü olarak elbette sevilmez Fungal akneler. Çoğu kadının şikayetçi olduğu bu cilt sorununda, makyaj da etkisini kaybetmektedir. Makyajın bile kapatamadığı minik pütürler, fazlasıyla can sıkıcı olmaktadır. Bunun için yine tercih edilmesi gereken belli başlı Kore markaları mevcuttur ve Korendy Türkiye’den rahatlıkla temin edebilirsiniz. Fungal akne ile savaşan belli başlı Kore marka cilt bakım ürünlerinin başında Isntree, Dr. Ceuracle, Real Barrier, Olivarrier, Rovectin, Beauty Of Joseon gelmektedir.

Markalara ait doğal içerikli serumlar başta olmak üzere, yatıştırıcı ampüller, tonikler fungal aknelere ciddi anlamda savaş açan ürünlerdendir. Şunu çok iyi bilmek gerekir; cilt ne kadar temizse cilt sorunları o kadar ortadan kalkacaktır. Akne oluşmasına sağlayan yağ ve gözenek kirleri, savaş açıldığı takdirde baş edilebilen sorunlardır. Hyalüronik asitli cilt bakım ürünleri başta olmak üzere, doğal bitki özlerinden elde edilen tonik ve serumlar, bu akneleri kısa sürede ortadan kaldıracak en önemli bakım içeriklerindendir.

Cilt sağlığı, doğru ürünler ile bakım yapılarak kazanılır. Bunun için Korendy Türkiye, cildinize en uygun ürünleri bulabileceğiniz Kore markaları ile güzelliğinize her daim ortak olacak.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ortodontist Nasıl Seçilir?

Ortodonti, dişlerin ve çenelerin düzgün hizalandığı ve uyumlu bir yapıya sahip olduğu bir diş hekimliği dalıdır. Bu alanda uzmanlaşmış olan diş hekimlerine ortodontist denir....

Ayağa Çivi Batınca Ne Yapmalı?

Dikkatsiz atılan adımlar sonucu yaşanabilecek en tehlikeli kazalardan biri de ayağa çivi batmasıdır. Çivi batması durumunda akla ilk gelen tetanozdur. Tetanoz olma endişesi taşıyan...

Akut Tonsillit Bulguları, Tanı ve Tedavisi

Akut Tonsillit     Tonsilit bademciklerde görülen enfeksiyon veya inflamasyondur. Bademcikler dilin üzerine ve arkasında, boğazın iki kenarındaki lenf dokularının bir öğesidir. Bunlar vücudun enfeksiyonla mücadelesine yardımcı...