Hepsaglik

Bu Besinler Cildinizi Gençleştiriyor

Makale Düzeyi:  1 / 10
Düzey Filtrele: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
?
Bu Besinler Cildinizi Gençleştiriyor
Decrease Font Size Increase Font Size Yazı Boyutu Makaleyi Yazdır
       

Bu Besinler Cildinizi Gençleştiriyor

Cildi Gençleştiren Besinler

Cildi Gençleştiren Besinler

Özellikle bayanlar için oldukça önemli olan cilt sağlığı, sadece kozmetik ürünlerine bağlı değil. Ne yediğiniz, ne içtiğiniz ve aldığınız tüm gıdalar da cildinizi oldukça etkiliyor. Doğal ortamında tüketilen ve mevsiminde yenilen tüm besinler sağlığımız ve cildimiz için büyük önem taşıyor. Yüzümüzü mahkum ettiğimiz kozmetik ürünlerinden kurtarmanın ve milyonlarca para harcamanın gerek olmadığını göreceksiniz. İşte birbirinden faydalı besinler ve cilde sağladığı yararlar.

Ispanak, marul, havuç, turp ve patates A vitamini bakımından son derece zengin besinler. Cildinizin ve vücudunuzun tüm A vitamini değerlerini bu besinlerden karşılayabilirsiniz. Yine vücudunuzun ihtiyacı olan C vitaminini de meyvelerin yanı sıra sebzelerden de karşılayabilirsiniz. Bunların başında ise biber geliyor. Biber ve domates, cildinizin gençleşmesi ve daha güzel görünmesi için birebir.

Somon, ton balığı, üzüm, avokado, karpuz, portakal, fındık, yumurta ve süt de cildinizin daha genç ve bakımlı görünmesini sağlayacak. Tüm bu besinlerin yanı sıra, suyu da cildinizden eksik etmemelisiniz. Günde en az 8 bardak su içmenizde fayda var. Limon ve mineralli su da cildinizi nemlendiren diğer besin kaynaklarından.

Ispanak, pırasa ve brokoli gibi sebzeler de vücudumuz için son derece faydalı. Hemen hemen tüm meyve ve sebzeleri kararında ve zamanında tüketmelisiniz. Hepsinin vücudumuza ve vücudumuzda bulunan organlara faydası var. Sağlıklı beslenen vücudumuzda rahatsızlıklarında görülmediğini göreceksiniz.

     
    hs-yorum  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir