Pazartesi, Mayıs 25, 2020


#EVDEKAL

Ana Sayfa Diyet Bu Besinler Cildinizi Gençleştiriyor

Bu Besinler Cildinizi Gençleştiriyor

   
Makale Düzeyi:  1 / 10
Düzey Filtrele: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10?

Bu Besinler Cildinizi Gençleştiriyor

Cildi Gençleştiren Besinler
Cildi Gençleştiren Besinler

Özellikle bayanlar için oldukça önemli olan cilt sağlığı, sadece kozmetik ürünlerine bağlı değil. Ne yediğiniz, ne içtiğiniz ve aldığınız tüm gıdalar da cildinizi oldukça etkiliyor. Doğal ortamında tüketilen ve mevsiminde yenilen tüm besinler sağlığımız ve cildimiz için büyük önem taşıyor. Yüzümüzü mahkum ettiğimiz kozmetik ürünlerinden kurtarmanın ve milyonlarca para harcamanın gerek olmadığını göreceksiniz. İşte birbirinden faydalı besinler ve cilde sağladığı yararlar.

Ispanak, marul, havuç, turp ve patates A vitamini bakımından son derece zengin besinler. Cildinizin ve vücudunuzun tüm A vitamini değerlerini bu besinlerden karşılayabilirsiniz. Yine vücudunuzun ihtiyacı olan C vitaminini de meyvelerin yanı sıra sebzelerden de karşılayabilirsiniz. Bunların başında ise biber geliyor. Biber ve domates, cildinizin gençleşmesi ve daha güzel görünmesi için birebir.

Somon, ton balığı, üzüm, avokado, karpuz, portakal, fındık, yumurta ve süt de cildinizin daha genç ve bakımlı görünmesini sağlayacak. Tüm bu besinlerin yanı sıra, suyu da cildinizden eksik etmemelisiniz. Günde en az 8 bardak su içmenizde fayda var. Limon ve mineralli su da cildinizi nemlendiren diğer besin kaynaklarından.

Ispanak, pırasa ve brokoli gibi sebzeler de vücudumuz için son derece faydalı. Hemen hemen tüm meyve ve sebzeleri kararında ve zamanında tüketmelisiniz. Hepsinin vücudumuza ve vücudumuzda bulunan organlara faydası var. Sağlıklı beslenen vücudumuzda rahatsızlıklarında görülmediğini göreceksiniz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Genel Sağlık Kategorileri
kadınKADINerkekERKEK
Çocuk Sağlığı ve Hast..Aile ve Toplum Sağlığı
Sağlıklı YaşamSpor ve Egzersız
DiyetKadın Hast.
Kadın Hast.Jinekoloji
DoğumDoğum
Kısırlık - Tüp BebekBiyokimya
Hastalıklar
Ağız Hast.Akc. - Solunum Hast.
Bağırsak - Sindirim H.Bel Hastalıkları
Beyin/Nörolojik Hast.Böbrek Hast.
Bulaşıcı Hast.Kalp-Damar Hast
Deri/Cilt Hast.Enfeksiyon Hast..
Göz Hast.Hormonal Bozukluklar
İç Hastalıklar (Dahiliye)İdrar Yolu Hast.
İskelet - Kas sist. HKalıtsal (Genetik) H.
Hematolojik (Kan) Hast.Karaciğer Hast.
Kemik - Ortopedik H.Kulak-Burun-Boğaz H.
Meme ve HastalıklarıRuhsal - Sinirsel H.

Ayağa Çivi Batınca Ne Yapmalı?

Dikkatsiz atılan adımlar sonucu yaşanabilecek en tehlikeli kazalardan biri de ayağa çivi batmasıdır. Çivi batması durumunda akla ilk gelen tetanozdur. Tetanoz olma endişesi taşıyan...

Akut Tonsillit Bulguları, Tanı ve Tedavisi

Akut Tonsillit     Tonsilit bademciklerde görülen enfeksiyon veya inflamasyondur. Bademcikler dilin üzerine ve arkasında, boğazın iki kenarındaki lenf dokularının bir öğesidir. Bunlar vücudun enfeksiyonla mücadelesine yardımcı...