Hepsaglik

Bölgesel zayıflama teknikleri

Makale Düzeyi:  1 / 10
Düzey Filtrele: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
?
Bölgesel zayıflama teknikleri
Decrease Font Size Increase Font Size Yazı Boyutu Makaleyi Yazdır

Bölgesel Zayıflama Adına Yapılması Gereken Teknikler

Bölgesel Zayıflama Teknikleri

Bölgesel Zayıflama Teknikleri

       

Kadınların en önemli sorunlarından bir tanesi de bölgesel kilo sorunu olmaktadır. Yapılan çeşitli diyetler bölgesel zayıflama adına yeterli olmamaktadır. Bundan dolayı kadınların, göbek, kalça, basen gibi fazlalıklarından kurtulabilmeleri adına mutlaka bölgesel egzersizlerden yardım alması gerekmektedir.

Yapılan diyetler bölgesel kilo vermenin dışında vücutta su kaybı ve yağ kaybı yaşanmasına neden olmaktadır.  Özellikle basen bölgelerinden rahatsız olan bayanların mutlaka bacak egzersizleri yapması günde en az bir saat açık havada yürüyüş yapması gerekmektedir. Yapılan yürüyüşler bacak ve kalça bölgesini eş zamanlı olarak çalıştırdığından dolayı bir süre sonra basenlerde gözle görülür incelmeler başlayacaktır. Basen sorununun dışında bayanların özellikle doğum yaptıktan sonra göbek kısımlarında kalıcı olarak fazlalık oluşmaktadır. Bu fazlalıklardan kurtulmak adına mutlaka mekik gibi egzersizler yapılmalıdır. Egzersizlerin dışında doğru besinler tüketilerek de yağların daha kolay yakılmasına ve bölgesel olarak zayıflanmasına yardımcı olunabilmektedir. Yağların kolay yakılması adına tüketilebilecek besinlere örnek olarak; yoğurt, tahıllı gıdalar, acı biber, yeşil çay ve muz verilebilmektedir.

Bitki çayları ile de yağların yakılabilmesi ve böylece daha kolay zayıflayabilmek mümkün olmaktadır. Sinameki, mate, biberiye, funda yaprağı, kiraz sapı ve yeşil çay gibi bitkiler ile oluşturulabilecek çaylar ile sağlıklı bir şekilde kilo verilebilmektedir. Bölgesel kilo sorunu olan bayanların hayatlarına mutlaka sporu dahil etmeleri ve fazlalıklarından spor yaparak kurtulmaları gerekmektedir.

     
    hs-yorum  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir