Ekim, 2021


#EVDEKAL

Ana SayfaTanıtım yazılarıBöcek İlaçlaması

Böcek İlaçlaması

Böcekler Bulaşıcı Hastalık Taşıyor

Hemen herkes yaşam alanlarında küçük de olsa çeşitli haşereler ile karşılaşır. Çoğu zaman önemsenmeyen böcekler aslında insan sağlığını tehdit edebilen unsurlar arasında yer alıyor. Çünkü bu haşerelerin büyük bölümünün bulaşıcı hastalıklar taşıdığı bilimsel olarak da kanıtlandı. Peki, haşereleri yaşam alanlarından uzak tutmak mümkün mü?

Elbette alınabilecek pek çok önlem bulunuyor. Hijyenik bir temizlik olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Ancak bu önlemlerin her daim çözüm olamadığı da biliniyor. İşte bu nedenle böcek ilaçlaması yapılması ve haşerelerin yaşam alanlarından uzak tutulması gerekiyor. Hatta ilaçlama çalışmasının düzenli olarak yapılması öneriliyor. Çünkü dünya genelindeki hayvanların % 90’ı böceklerden oluşuyor ve ilaçlama çalışmasında kullanılan ilaçların etkisi, bir süre sonrasında kayboluyor.

Böceklerden Korunmanın En Etkin Yolu İlaçlama!

Sonuç olarak belirli periyotlar ile evlerin ve işyerlerinin ilaçlanarak böcek türlerinin uzak tutulması, insan sağlığını korumak için mutlaka uygulanması gereken çalışmalar arasında bulunuyor. Fakat ilaçlama yapacak olan firmanın da titizlikle seçilmesi son derece mühim! Çünkü ilaçlamada firmalar tarafından onlarca farklı ilaç çeşidi kullanılabiliyor. Her firmanın Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ve inan sağlığınıza hiçbir zarar vermeyen ilaçları kullandığından söz edemiyoruz.

Çok sayıda kişi tercihini Panorama İlaçlama gibi güvenilir firmalardan yana kullanıyor. Çünkü bu firma sadece sağlığa zararsız olan ilaçları kullanıyor ve sadece tek bir ilaçlama çalışması ile haşerelerin bu alandan belirli bir süre uzak kalmasını sağlayabiliyor. Ayrıca profesyonel ekipler ile hizmet verdiği için yapılan ilaçlama çalışmasından etkin sonuçlar elde etmek mümkün olabiliyor.

Firmanın yaşam alanlarının dezenfekte edilmesini içeren bir hizmeti de var. Haşerelerin taşıdığı tüm bakteri ve mikropların yok edilmesi için gerçekleştirilen bu hizmet sonrasında evleri ya da işyerlerini güvenle kullanmak mümkün olabiliyor. Panorama firmasının bu denli talep görmesinin nedenleri arasında, kullandıkları tüm malzemelerin insan sağlığına zarar vermemesi de bulunuyor.

Haşerelerle mücadele ederken kendi sağlığınızı riske atmayın. İlaçlama firması seçiminin pek çok açıdan önemli olduğunu unutmayın. Ayrıca evinizde sadece bir tane haşere gördüyseniz dahi mutlaka size görünmeyen onlarcası yaşam alanlarınızın civarında hatta belki de içindedir. Sağlığınız için ilaçlama çalışmasının bir an önce yapılmasını sağlamalısınız.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem ve Haberler

Kaş Dökülmesi Nedenleri ve Çözüm Önerileri

Kaş Dökülmesinin Nedenleri Kaş dökülmesi gerek psikolojik gerekse kozmetik açıdan herkesi rahatsız edebilen bir sağlık sorunudur. Seyrek kaş durumları sık görülen durumlar olup insanlar kaş...

Ayağa Çivi Batınca Ne Yapmalı?

Dikkatsiz atılan adımlar sonucu yaşanabilecek en tehlikeli kazalardan biri de ayağa çivi batmasıdır. Çivi batması durumunda akla ilk gelen tetanozdur. Tetanoz olma endişesi taşıyan...

Akut Tonsillit Bulguları, Tanı ve Tedavisi

Akut Tonsillit     Tonsilit bademciklerde görülen enfeksiyon veya inflamasyondur. Bademcikler dilin üzerine ve arkasında, boğazın iki kenarındaki lenf dokularının bir öğesidir. Bunlar vücudun enfeksiyonla mücadelesine yardımcı...