F. İkiz

Bebek Yatakları

Bebek Yatakları
Decrease Font Size Increase Font Size Yazı Boyutu Makaleyi Yazdır
       

Sağlıklı Bebek Yatakları

 

Gün içerisindeki koşuşturma yüzünden o kadar yorulmuşuzdur ki kendimizi bir an önce yatağımıza atmak isteriz. En çok huzurlu olduğumuz, rahat hissettiğimiz, düşler kurarak uykuya daldığımız yer yatağımızdır. Yorgun geçen günlerimizde en çok ihtiyacımız olan da deliksiz ve rahat bir uykudur. Bu uyku için ihtiyacımız olan da kaliteli bir yataktır. Kötü yataklarda yattığımızda ya belimizin ağrısıyla kalkarız ya başka bir yerlerimiz uyuşmuştur ya da dinlenememiş bir şekilde uyanırız. Kaliteli olan yataklarda yattığımızdaysa deliksiz bir şekilde uyuruz ve mutlu, dinlenmiş hissederiz kendimizi. Güne başladığımızda da hiçbir zorluk çekmeyiz. Aynı durumlar bebeğimiz için de geçerlidir. Onların mutluluğu, sağlığı iyi bir uykuyla ilişkilidir. İyi bir uyku için gereken de bebeğinize en uygun olan yataktır.

İlk 5 – 6 ayda yatakta oldukça fazla vakit geçirir bebekler. Bu yüzden ilk aylarda farklı sonraki aylarda ise farklı yatak tipine ihtiyaç duyar bir bebek. Bebeğinizin rahat bir uyku çekmesini veya gelişimine katkıda bulunmasını sağlayacak olan birkaç koşul vardır. Mesela yatak ergonomik olarak bebeğe uygun olmalıdır. Bu aylarda orta sertlikte ortopedik bir yataktan daha güzeli olamaz. Yatak sertliğine önem verirken diğer önemli etken olan yatağın kanserojen maddeden veya bebeğe zararlı olabilecek bir maddeden üretilmediğine emin olmak gerekir. Anti bakteriyel ve antialerjik üründen yapılan bu yatağın yıkanabilir olmasına da dikkat edilmelidir ve bebeğinizin sağlığı için yaklaşık olarak ayda bir kez yıkanmalıdır. Bu yüzden çıkarılabilen parçalarının olmasına dikkat edilmelidir. Bebek yataklarında önemli olan bir etken de bebeğin güvenliğidir. Bu durum için de yatağın korkuluklarına dikkat edilmelidir. Korkulukların arasındaki boşluk 6 santimetreyi geçerse bebeğiniz için tehlikeli olabilir. Sağlıklı bebek yatakları için gerekli olan bir durum da yatağın içinde veya dışında çıkıntı, keskin köşe olmamasıdır ki bebeğinizin hareketi esnasında cildine zarar gelmesin.

Bebeğimizin sağlığını ve rahat bir uyku çekmesini en az bizim kadar düşünen Yatsan’da bebek yataklarıyla ilgili farklı modeller bulunmaktadır. Tüm bu özellikler düşünülerek üretilmiş olan sağlıklı bebek yataklarına internet siteleri üzerinden ulaşıp göz gezdirmenizde fayda var. Bebeklerin dilinden anlayıp onlara uygun üretim yapan Yatsan sayesinde bebeğiniz mışıl mışıl uyuyacak ve yeni güne güzel başlayacak.

     
    hs-yorum  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir