Hepsaglik

Ayak Kokusundan Kurtulmanın Doğal Yolları

Ayak Kokusundan Kurtulmanın Doğal Yolları
Decrease Font Size Increase Font Size Yazı Boyutu Makaleyi Yazdır
       

Ayak Kokusundan Kurtulmanın Doğal Yolları

Ayak kokusu, birçok nedenden dolayı oluşum gösteren bir sorundur. Bu sorunların başında stres, yetersiz hijyen, ayaklarda biriken bakteriler olarak sıralanabilir.

Ayak kokusu doğal yöntemler ile kolaylıkla giderilebilir. Ev ortamında ekonomik maliyetler ile ayak kokusuna veda edilebilir. Peki, ayak kokusundan kurtulmanın doğal yolları nelerdir?

Elma Sirkesi: 1 su bardağı elma sirkesi, 3 su bardağı normal su ile karıştırılır. Elde edilen karışıma ayaklar sokularak bir süre bekletilir. Elma sirkesinin kokuya yol açan bakteri oluşumunu önleyici bir etkisi vardır.

Zencefil: 1 tane zencefil rendeden geçirilerek püre şekline getirilir. Püre haline gelen zencefil 1 su bardağı suyun içinde 15 dakika kadar bekletilerek süzülür. Her gece devamlı olarak elde edilen karışım ile ayaklara masaj yapılır.

Karbonat: Ilık suyun içine 2 tatlı kaşığı karbonat atılarak ayaklar hazırlanan suyun içine sokulur ve 20 dakika kadar bekletilir. Karbonat sayesinde ayak kokusu önlenir.

Limon: 1 tane limon suyu 1 litre kadar suyun içine sıkılır. Hazırlanan suya ayaklar sokularak 15 dakika kadar bekletilir ve daha sonra kurulanır.

Poşet Çay: 1 litre kadar suyun içine 2-3 tane poşet çay atılır. Ayaklar bu suyun içine 30 dakika kadar bekletilir. Poşet çay ayak kokusundan kurtulmanın en doğal yoludur.

Epsom Tuzu: 1-2 litre kadar suyun içine yeteri kadar epsom tuzu atılır. Her gün düzenli olarak hazırlanan suda ayaklar bekletilir.

 

     
    hs-yorum  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir