Hepsaglik

Avokado ve Zeytin Yağı Saç Maskesi

Makale Düzeyi:  1 / 10
Düzey Filtrele: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
?
Avokado ve Zeytin Yağı Saç Maskesi
Decrease Font Size Increase Font Size Yazı Boyutu Makaleyi Yazdır

Avokado ve zeytin yağı saç maskesi tarifi ve hazırlanışı

Eğer saçlarınız sık sık elektrikleniyorsa her zaman kullandığınız saç bakım kremi yerine mutfağınızdaki malzemeler ile kendiniz hazırlayacağınız saç bakım maskesini kullanın. Avokado ve zeytin yağı saç maskesi saçlarınızı nemlendirecek ve o ışıltılı parlaklığını geri kazandıracak. Saçlarınız derinlemesine bakıma ihtiyaç duyduğunda zeytin yağı, avokado ve diğer organik malzemelerle kendinize bir saç bakım maskesi hazırlayabilirsiniz.

Zeytin yağı ve avokadonun faydaları

Hem zeytin yağı hem de avokado nemlendirici özelliğe sahiptir. Bu nedenle her ikisi de saçlarınızın daha yumuşak ve parlak olmasını sağlar. Zeytin yağı saçlardaki elektriklenmeyi yatıştırır, hasarlı saçları iyileştirir, saçların birbirine düğüm olmasını engeller. Avokado saçların ve tırnakların daha güçlü olmasını sağlayan biotin adında bir vitamin içerir.

       

Zeytin yağı ile saç maskesi

Yarım su bardağı zeytin yağını 30 saniye boyunca mikrodalgada ısıtın. Daha sonra saçlarınızın kökünden başlayarak uçlarına doğru masaj yaparak uygulayın. Saçlarınızın uç kısımlarına uygularken daha çok vakit ayırın. Çünkü saçların uç kısımları kurumaya daha çok eğilimlidir. Saçlarınızı bir bone veya havlu ile toplayın ve 30 ila 45 dakika bekleyin. Sonrasında her zamanki şampuanınız ile saçlarınızı yıkayın ve güzelce durulayın.

Avokado ile saç maskesi

Nemlendirici bir maske yapmak için avokadonun kabuğunu ve çekirdeğini çıkarın. Daha sonra çatal ile bir püre haline getirin. Daha sonra çeyrek su bardağı yulaf ezmesi ile karıştırın. Bu karışıma çeyrek su bardağı zeytin yağı ekleyin (saçlarınız çok kuru değilse biraz daha az ekleyebilirsiniz). Daha sonra 1 su bardağı süt ekleyin ve iyice karıştırın. Hazırladığınız saç maskesini saçlarınıza uygulayın ve 30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulayın.

     
    hs-yorum  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir