Kasım, 2022
Ana SayfaKADINEmzirmeAnneler İçin Süt Yapıcı Besinler

Anneler İçin Süt Yapıcı Besinler

Makale Düzeyi:  1 / 10
Düzey Filtrele: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10?

Bebekler dünyanın en değerli ve en masum varlıklarıdır. Bebeklerini sağlıklı bir şekilde büyütebilmek için anneler bebeklerini ilk 6 ay sadece anne sütüyle beslemelidirler. Bazı anneler bu konuda şanslıyken bazıları sorunlar yaşayabilir. Neyse ki doğada süt yapıcı birçok besin var. Peki, bu besinler nelerdir ve nasıl tüketilmelidir? Hangi besinler anne sütünü artırır? İşte bu soruların cevabı yazımızda:

  • Semizotu sağlık açısından faydalı olmakla beraber süt yapıcı sebzelerin başında gelir ve annelere tüketim açısından tavsiye edilmektedir. Semizotunu bir kâse yoğurdun içine katarak rahatça tüketebilirsiniz.
  • Havucun; kanserden koruma, göz hastalıklarına iyi gelme, sindirim sistemini kuvvetlendirme gibi birçok faydasının yanı sıra anne sütünü artırıcı özelliği de mevcut.
  • Bir kısmımızın severek bir kısmımızın ise anne zoruyla yediği enginar da yine anneler için süt yapıcı besinler arasında önemli bir yere sahiptir.
  • Maydanoz, dereotu ve ıspanak da sütünüzü artıracak besinler arasında yer alır. Maydanoz ve dereotunu yemeklerin üzerine serperek veya salatalara doğrayarak tüketebilirsiniz.
  • Yine severek yediğimiz muz ve nar anne sütüne destek veren başlıca meyvelerdendir.
  • Bunun dışında süt ve süt ürünlerini bolca tüketmek de anne sütünün verimini artıracaktır.
  • Elma, armut, ayva gibi meyveleri özellikle komposto şeklinde tüketmek de faydalı olacaktır. Fakat kompostoyu hazırlarken içerisine şeker atmamalısınız ama eğer o şekilde içemiyorsanız çok az miktarda atmalısınız.

Anneler için süt yapıcı besinler konusunda tüm bunları dikkate aldığında fayda sağlayacaktır. Fakat bir anne olarak sütünüzün bebeğinize yeteceğine inanmak sütünüzü artıracak en önemli etkendir. Sütünüzün kesilmesi çoğunlukla korku ve stresten kaynaklanır. Bu yüzden her zaman sizin yanınızda olan, destek veren insanlarla olmalısınız. Anneler için süt yapan besinlerden ziyade annelere moral veren bireylere daha çok ihtiyaç duyulur.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Saç Ekimi Yöntemleri

İstanbul saç ekim fiyatları çokça merak edildiği için bu yazımızda saç dökülmesi ve saç ekimi hakkında bazı prosedürel bilgileri sunmak istedik. Saç dökülmesi her yıl...

Ayağa Çivi Batınca Ne Yapmalı?

Dikkatsiz atılan adımlar sonucu yaşanabilecek en tehlikeli kazalardan biri de ayağa çivi batmasıdır. Çivi batması durumunda akla ilk gelen tetanozdur. Tetanoz olma endişesi taşıyan...

Akut Tonsillit Bulguları, Tanı ve Tedavisi

Akut Tonsillit     Tonsilit bademciklerde görülen enfeksiyon veya inflamasyondur. Bademcikler dilin üzerine ve arkasında, boğazın iki kenarındaki lenf dokularının bir öğesidir. Bunlar vücudun enfeksiyonla mücadelesine yardımcı...