Hepsaglik

Alkali Diyeti

Alkali Diyeti
Decrease Font Size Increase Font Size Yazı Boyutu Makaleyi Yazdır

Alkali Diyeti

                Hızlı bir şekilde fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişilerin son dönemlerde denedikleri ve tavsiye ettikleri diyet seçenekleri arasında alkali diyeti yer almaktadır. Bu diyette temel amaç vücudun asit değerini mümkün olan en düşük seviyeye düşürmek ve vücuttaki alkali miktarını düşürmek. Bu diyetle ayda en az 7 kilo verilebildiği için hızlı bir şekilde kilo vermek isteyen birçok kişinin bir numaralı tercihi olmaktadır. Diyeti uygularken, sabah ve öğle öğünlerinde tüketmeniz için belirlenen yiyecekleri sınırsız bir şekilde istediğiniz kadar yiyebiliyorsunuz. Kısacası bu diyetle aç kalmadan, kolay bir şekilde zayıflayabiliyor ve diyeti yaşam tarzınız haline getirdiğiniz zaman her zaman formda kalmayı başarabiliyorsunuz. Alkali diyeti ile vücudun asit seviyesi ve alkali dengesi sağlandığı için son derece sağlıklı bir vücuda kavuşabiliyorsunuz.

Alkali diyeti uygulamasında sabahları güne başlarken aç karnına, 1 bardak suyun içerisine 1 kaşık elma sirkesi katarak bu karışımı içmelisiniz. Ancak burada elma sirkesinin doğal olmasına özen göstermeli ve bu karışımı her sabah düzenli bir şekilde içmelisiniz. Bu diyeti yaparken aynı zamanda idrarınızı da düzenli olarak takip etmeli ve renginin açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Alkali diyeti uygularken, idrarınızın rengini açık tutmak için bol miktarda su içmeye özen göstermelisiniz. İdrarınızın rengi koyu olursa, yeterli derecede su içmediğiniz anlamına gelmektedir. Bu diyette sıvı tüketimine büyük bir önem verilmektedir.

Alkali diyeti içerisinde tüketilmesi gereken temel besinler sebze, meyve, yağlı tohumlar, baharatlar ve alkali sudur. Bu temel besinleri gün içerisinde sınırsız bir şekilde tüketebilirsiniz. Herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak burada özellikle sebzeleri mümkün olduğu kadar pişirmeden, çiğ bir şekilde tüketmenin önemi vurgulanmaktadır. Bunun en önemli sebebi de sebzelerin pişirilmesi ile vitamin değerlerini kaybetmesinden kaynaklanmaktadır.

       
     
    hs-yorum  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir