Hepsaglik

Aileden Biri Huzurevi ve Bakımevi

Makale Düzeyi:  1 / 10
Düzey Filtrele: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
?
Decrease Font Size Increase Font Size Yazı Boyutu Makaleyi Yazdır

Huzurevlerinin Avantajları

Üzerinde sayısız bilimsel araştırma yapılsa da henüz çaresi bulunamamış bir durum var ki, o da “yaşlanmak”. Hızla ilerleyen teknoloji, değişen hayat uğraşları, yaşam standartları her bireyi olumsuz yönde etkiliyor.

Yaşlılığın psikolojisi çok farklıdır. Yaşlı insanlar kendilerini “işe yaramıyor” gibi hissedebiliyorlar. Bu psikoloji ancak iletişim ve etkileşim ile geçiştirilebilir. Çevremizdeki insanlar ile kaliteli olarak ne kadar iletişime geçtiğimiz, vakit geçirdiğimiz çok önemlidir. Yaşı ilerleyen kişilerin sorunları genelde sosyal, kültürel ve belki biraz da psikolojiktir. İlerleyen yaşla birlikte gelen hastalıklar ile hayat daha da zorlaşabiliyor. Bu hastalıklar ile bakım gerektiren hastalar için ev ortamı yeterli olmayabiliyor. İşte tam da burada devreye huzur ve bakım evleri giriyor. Ev ortamının yeterli olmadığı durumlarda bir huzur ya da bakım evinden yardım alınarak, gereken durumlarda evde ya da huzur evlerinin kendi binalarında hizmet verilebilir. Evde bakımını üstlenen hastanın yakını için de devamlı bir hastaya bakmak zor bir durumdur. Özellikle uzun dönem bakım gereken hastalar için profesyonel bir ekipten ya da yakınlarımızdan yardım almalıyız. “Aileden Biri” Huzur ve Bakım Evi, bakıma ihtiyacı olan misafirleri için profesyonel bir ekip tarafından kendi binalarında destek vermektedir. Bu desteği hem misafirlere hem de yakınlarına vermektedir. Böylece hastalar hayatın gerçek bir parçası olmaya devam ederler. http://abbakimevi.com/neden-huzurevi/ sayesinde bakıma ihtiyacı olan misafirlere sosyal, fiziksel ve psikolojik destek verilmektedir.

AB Bakım ve Huzur Evi’nin bakıma ihtiyacı olan misafirleri için farklı hizmetleri bulunuyor. Örneğin; Alzheimer hastalarının evresine göre farklı aktiviteleri vardır. Bu aktiviteler hastanın bilişsel hareketlerini unutmamasını, kaybetmemesini sağlıyor. Ayrıca binada huzur evi ve bakım evi bölümünde ayrı ayrı hizmetler vardır. Huzur evi bölümünde konaklayanlar için tüm öğün yemekleri, banyo ve tuvalet temizliği, kişisel bakımı ile ilaç takibi ve misafirlerin sosyalleşmesi için hizmetler verilmektedir. Bakım evi bölümünde de bunlara ek olarak profesyonel bir sağlık kadrosu destek vermektedir. AB Bakım ve Huzur Evi bakıma ihtiyacı olan misafirlerine profesyonel sağlık ekibi ve kendi uzman kadrosu ile destek vermektedir. Böylece hasta yakınları da bu hizmetten faydalanmaktadır.

       
     
    hs-yorum  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir