Hepsaglik

Ağız Kokusundan Kurtulmanın Doğal Yolları

Ağız Kokusundan Kurtulmanın Doğal Yolları
Decrease Font Size Increase Font Size Yazı Boyutu Makaleyi Yazdır

Ağız Kokusundan Kurtulmanın Doğal Yolları

Hoş bir ağız kokusuna sahip olmak herkesin en doğal hakkıdır. Ancak soğan, sarımsak gibi yiyecekler ağız kokusuna neden olmakta ve özellikle sabahları bu koku daha da baskın olmaktadır.

Ağız Kokusundan Kurtulmanın Doğal Yolları

Elma: Elma ağız kokusundan kurtulmak için en etkili yollardan biridir. Elma ayrıca sağlık için de birebir meyvelerden bir tanesidir. Elma tükürük salgısını arttırarak ağız kokusunu gidermektedir.

       

C Vitamini: C vitamini içeren meyveler vücuttaki serbest radikaller ile savaşmanın en iyi yoludur. C vitamini içeren meyveler ağız kokusuna yol açan bakterileri yok edici bir etkiye sahiptir.

Yeşil Çay: Yeşil çay zayıflama üzerinde ve cilt güzelliğinde etkili rol oynayan yararlı bitkisel bir çaydır. Ağızda oluşan ve kokuya yol açan bakterilerin yok olmasını sağlar.

Tuzlu Su İle Gargara: Tuzlu su ağızda oluşan kötü kokuyu bertaraf etmekte oldukça başarılıdır. Ilık su ile karıştırılan bir miktar tuz ile gargara yapmak ağız kokusundan kurtulmanın en kolay yollarındandır.

Karanfil Ve Maydanoz: Maydanoz ve karanfil çiğneyerek ağız kokusundan kurtulmak mümkündür.

Yoğurt: Ağızda oluşan kötü kokuyu engellemek için yoğurt tüketilebilir. Yoğurt içeriği sayesinde ağız kokusuna yol açan bakterileri öldürerek kişiyi ağız kokusundan kurtaran bir etki sağlar.

Bazı gıdalardan uzak durarak ağız kokusunu önlenebilir. Özellikle sarımsak, soğan ve baharat türleri ağız kokusuna neden olan en önemli faktörlerdir. Bu tür gıdalardan uzak durarak ağız kokusu engellenebilir.

     
    hs-yorum  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir