Hepsaglik

Özgüveninizi Kaybetmeyin

Özgüveninizi Kaybetmeyin
Decrease Font Size Increase Font Size Yazı Boyutu Makaleyi Yazdır

idrar kaçırma

idrar kaçırma

Özgüveninizi Kaybetmeyin

       

                Günümüzde belirli bir yaşın üzerindeki kadınların en büyük sıkıntıları arasında idrar kaçırma problemleri gelmektedir. Kadınlar, idrar kaçırma problemlerini söyleme çekinmekte ve bu nedenle çoğunlukla bu rahatsızlığın tedavi edilebilmesi için bir hekime başvurmamaktadırlar. Kişilerin sosyal hayatına önemli ölçüde zarar veren bir rahatsızlık olan idrar kaçırma aynı zamanda bir hastalık belirtisidir. Hiç beklenmedik bir anda ve yerde idrar kaçırma sorunu yaşama ihtimali bulunan kadınlar genellikle sosyal ortamlarda bulunmamayı tercih etmektedirler. Yakın çevrelerinin bu durumu fark edebileceğini düşünerek çekinen kadınlar bu konuda bir kadın doğum uzmanına başvurarak uygun bir tedavi planının uygulanması sayesinde idrar kaçırma problemlerinden kolaylıkla kurtulabilirler.

Tedavide Nasıl Bir Yol İzleniyor?

                İdrar kaçırmanın bir hastalık değil, hastalık belirtisi olduğu hekimler tarafından üstüne basılarak belirtiliyor. Genellikle kadınlarda menopoza bağlı olarak doku yapısının bozulması, doğum yaparken idrar torbasının zedelenmesi gibi durumlar idrar kaçırmanın ortaya çıkmasına sebep oluyor.

İdrar kaçırma özel laboratuar çalışmaları ile sebebi tespit edilerek uygun bir tedavi planının hekim tarafından oluşturulması ile giderilebilen bir problemdir. İdrar kaçırmaya neyin sebep olduğu bulunduktan sonra özel ilaç tedavileri uygulanabilir. İlaç tedavisinin yanı sıra hastaların idrar torbasının etrafındaki kasların güçlenebilmesi ve kısa süre içerisinde sonuç elde edebilmek için fizik tedavi uzmanı eşliğinde özel bir egzersiz programı uygulamaları da gerekmektedir. Fizik tedavi sayesinde bu durumun bir daha tekrarlama ihtimali de ortadan kaldırılmış olacak.

     
    hs-yorum  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir