Hepsaglik

Gözaltı Morlukları Neden Meydana Gelir?

Makale Düzeyi:  1 / 10
Düzey Filtrele: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
?
Gözaltı Morlukları Neden Meydana Gelir?
Decrease Font Size Increase Font Size Yazı Boyutu Makaleyi Yazdır

Gözaltı Morlukları ve Çözümler

 

Gözaltı morlukları neden oluşur nasıl oluşur? Tüm bunlar küçük büyük demeden her yaş grubunun en büyük problemi haline gelmiştir. Bu konu hakkında önemli araştırmalar yapıldığında göz çevresinde oluşan bu morluklar için çeşitli nedenler sıralanmıştır. Belirli nedenleri arasında; yorgunluk, stres, uykusuzluk, sürekli olarak tüketilen sigara, kimyasal olan makyajlar bunlardan sadece birkaçı olmuştur. Ayrıca sağlık yönünden düşündüğümüzde ise karaciğer problemlerinde de bunun dikkat çektiği bilinmektedir. Tüm bunlar kadınların hoş ve alımlı görünmesini engellemiş ve bütün kadınlar bunun önüne geçmek için çare aramışlardır. Ancak  oluşan bu morlukları bir nebze daha az göstermek için kullandığımız kimyasal maddeler çok daha fazla morluğa neden olabilmektedir. Bilinçli bireyler olarak kullanılan tüm geçici yöntemleri bir kenara bırakıp daha kaliteli ve daha kalıcı çözüm arayışlarına yönelmemiz çok daha faydalı olacaktır. Bu nedenle ilk sırada yer alan etkili çözümün bitkisel çözüm olduğunu bilmeli ve buna göre gözaltı morluklarına bir son vermeliyiz.

 

       

Nasıl bir Çözüm Uygulanmalıdır?

 

Gözaltı morlukları ile uzun süre uğraşmak için önerebileceğimiz belirli yöntemler vardır. Bunlar: uyku düzenine dikkat edilmelidir. Sürekli olarak geç uyumak, geç kalmak oluşan morlukları gün geçtikçe arttıracaktır; bunu bilmeli ve ona göre harekete geçmeliyiz. Özellikle doktorların da tavsiye ettiği gibi gün içerisinde ortlama olarak 7 saat uyumalıyız. Ayrıca uzun süre bilgisayar başında kalmamaya da özen göstermeliyiz. Gözde beliren ve zamanla büyük problemlere yol açan göz kuruluğu sorununu yaşıyorsak bunun da önüne geçmeli ve suni gözyaşı ile bu sorunu çözebiliriz. Farkında olmadığımız ve önemsemediğimiz su içme detayını da atlamayalım. Çünkü su içmemek de yine gözde oluşan morlukların en büyük nedenlerinden biridir. Gözaltı morluğu için tüm yöntemleri uyguladıktan sonra hala bir çözüm yoluna varamadıysanız altta yatan organik bir neden olup olmadığı araştırmalıdır.

 

Bitkisel Çözümü Nelerdir?

 

Araştırmalar göre bu tür problem yaşayanların en çok önerdiği bitkisel çözüm papatya çayı ile yapılan masaj yöntemidir. Ancak bunun öncesinde çiğ bir patates ile göz yüzeyini bir saat dinlendirmek ve gerekirse papatya ile yüzü yıkamak daha etkili bir çözüm olacaktır. Bir tutam ebegümeci ve bir çağ kaşığı süt ile yapılan karışımda sizlere bir ay gibi bir zaman dilimi ardından eski günlerinize sizi getirebilecektir. Uygulamaları yaparken doğrudan göze temastan kaçınılmalıdır.

 

 

     
    hs-yorum  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir